UİK genç liderler çalıştayları

ULUSLARARASI İLİŞKİLER KULÜBÜ GENÇ LİDERLER ÇALIŞTAYLARI

Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü tarafından belirli dönemlerde “Genç Liderler Çalıştayı” ismiyle bilimsel organizasyonlar düzenlenmektedir. Genç Liderler Çalıştayı’na Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, İktisat, Sosyoloji, Psikoloji, İletişim, Hukuk, Felsefe ve sosyal bilimlerin diğer alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına devam eden ve 18-35 yaş aralığındaki adaylar başvurabilmektedir.

Programın amacı sosyal ve akademik konularda tartışma zemini hazırlayabilmek, seçilmiş adaylar arasında diyaloğun artırılarak uluslararası bir platforma dönüşmek olarak belirlenmiştir. Gerçekleştirilecek çalıştayların teması her programda değişkenlik göstermektedir.

Toplam katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlandırılmakta ve çalıştay kapalı oturumlar şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Çalıştayın dili Türkçe’dir.

Çalıştayın sabah programında tematik konu hakkında teorik yaklaşımlar incelenmekte ve katılımcılara alanında uzman akademisyenler tarafından bilgiler verilmekte, öğleden sonraki programda ise katılımcılar gruplar halinde atölye çalışmasına yönlendirilermekte ve sunumlar gerçekleştirilmektedir.

Katılımcılara tüm gün süren program sonunda sertifikaları sunulmaktadır. 

 

ÖNCEKİ ÇALIŞTAYLAR

II. GENÇ LİDERLER ÇALIŞTAYI

  

 

I. GENÇ LİDERLER ÇALIŞTAYI