duyurular

01

Kasım

Deneme Erişimi : Elsevier OSMOSIS - Tıp -Diş Hekimliği - Sağlık Bilimleri Fakülteleri İçin Video Eğitim Platformu

Kütüphane

Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri alanında video eğitim platformu olan “OSMOSIS” veri tabanı 30 Kasım 2022 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Veri tabanı içerik ve kullanım için gerekli bilgileri aşağıda inceleyebilirsiniz.

OSMOSIS İçerik: Osmosis, tıp eğitimini daha verimli, etkileşimli, ilgi çekici  ve akılda kalıcı hale getiren animasyonlu videoların bulunduğu bir eğitim platformudur. Öğrenmeyi ders kitaplarının ve derslerin ötesine taşıyan Osmosis, 195 den fazla ülkede 3.2 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Mobil uygulama üzerinden de erişim imkanı da bulunmaktadır.

Kapsamı : 1800 + video, 16,000 + flashcard, 8300 + soru  içermektedir.

Konu başlıkları: 1800’den fazla konu başlığı içermektedir. Konu başlıklarından bazıları; Anatomy, Biochemistry, Biostatistics&Epidemiology, Cardiology, Celi Physiology, Clinical Reasoning, Dermatology, Embryology, Emergency Medicine, Endocrine, Gastrointestinal Genetics, Hematology&Oncology, How to Learn in the Health Professions, lmmunology, Metabolism, Microbiology, Musculoskeletal, OB/GYN, Neurology, Pediatrics, Psychiatry, Renal, Reproductive, Respiratory, Surgery.

Konu listesi : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mUqo84LXWt4BMeQNCF_s-GNEoNzB1QVA5ofq6RDMaVE/edit#gid=551685372

 

Osmosis Öğrenciler için Erişim Adresi: https://www.osmosis.org/cohort-invite?id=2259&k=LJIo0FuiQlO4qibpHAhfLLbnRl_9NgpU

Erişim için öğrencilerimizin yukarıdaki adresten kurumsal e-postaları (…@ogr.ktu.edu.tr) ile kayıt yapması gerekmektedir.

 

Osmosis Akademisyenler için Erişim Adresi: https://www.osmosis.org/cohort-invite?id=2258&k=hSd5x9f7Tz2rRbDUh2y1oGXJSdig25nf

Erişim için akademisyenlerimizin yukarıdaki adresten kurumsal e-postaları (…@ktu.edu.tr) ile kayıt yapması gerekmektedir.