KTÜ Anasayfa | English | Harita

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini düzenlemek, yürütmek ve denetlemek üzere 02.10.1982 tarihinde kurulmuştur. Enstitüde yürütme görevini yapan Enstitü Yönetim Kurulu, Enstitü Müdürü, müdür yardımcıları ve enstitü kurulunca seçilmiş olan üç öğretim üyesi olmak üzere altı üyeden oluşmaktadır. Enstitü müdürünün başkanlığını yaptığı Enstitü Kurulu ise enstitü müdür yardımcıları ile anabilim dalları başkanlarından oluşmakta ve üst akademik organ olarak Yüksek Öğretim Kanunu ile fakülte kurullarına verilmiş olan görevleri enstitü bakımından yerine getirmektedir. Fen Bilimleri Enstitüsü’nde toplam 28 anabilim dalı mevcuttur. Bunlar; Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Biyoloji, Çevre Bilimleri, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Fizik, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Harita Mühendisliği, İç Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Jeofizik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Kimya, Lif ve Kağıt Teknolojisi, Maden Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Mimarlık, Orman Endüstri Mühendisliği, Orman Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama, Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği (Uzaktan Öğretim Tezsiz Yük.Lisans)' dir.

Yüksek Lisans derecesi bu Anabilim dallarının tamamında,  Doktora Derecesi ise İnşaat Müh., Makine Müh., Maden Müh., Elektrik-Elektronik Müh., Bilgisayar Müh., Harita Müh., Jeoloji Müh., Jeofizik Müh., Orman Müh., Orman Endüstri Müh., Lif ve Kağıt Teknolojisi, Balıkçılık Teknolojisi Müh., Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Fizik, Matematik, Biyoloji, Kimya ve İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Müh. ve Metalürji ve Malzeme Müh. Anabilim dallarında olmak üzere toplam 21 Anabilim dalında verilmektedir. Öğrencilerinin tamamladıkları lisansüstü tezlerde daima akademik ve bilimsel mükemmeliyet, yüksek kalite arayan enstitümüz, hızlı bir gelişme içindedir.

Enstitümüzde lisansüstü eğitim yapmak isteyen öğrencilerin yeterli düzeyde İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Yeterli düzeyde İngilizce bilmeyen öğrenciler, seviyelerine bağlı olarak, bir veya iki yarıyıl süreyle enstitümüzce İngilizce hazırlık kursuna tabi tutulmaktadır.

 

            

Etkinlikler

 

     

E-Hizmetler KTÜ E-Posta
Personel İzin Takip
KTÜ Maaş Küpürü
Bilimsel Araştırma Projeleri
EBYS
Öğrenci İşleri Öğrenci Girişi
Akademisyen Girişi
Bölüm Girişi
Uzaktan Eğitim Dersleri
KTÜ YÖS
Önemli Bağlantılar Kütüphane
Bilgi Paketi
KTÜ Yayınları
Akademik Takvim
Kurumlar Farabi Hastanesi
Diş Hekimliği Hastanesi
Dış İlişkiler
Teknokent
Sosyal Tesisler
Merkezler Sürekli Eğitim
Uzaktan Eğitim
Yakıt Uyg.Araş.Mrk.


BizeYazın
kturadyo
Karadeniz Teknik Üniversitesi, 61080, Trabzon, Türkiye | +90 462 377 3000 | © Copyright KTÜ
Tasarım : KTÜ WSYS
Arkaplan Resmini Gör