1993 yılında eğitim-öğretime başlayan Bilgisayar Mühendisligi Bölümü dört yıllıklisans programıyla Mühendislik , Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi vermektedir.

Ögrencilere 4 yıllık lisans eğitiminin sonunda Bilgisayar Mühendisi, Yüksek Lisans eğitiminin sonunda Bilgisayar Yüksek Mühendisi ve Doktora eğitiminin sonunda Doktor (Dr.) ünvanı verilir.

Bilgisayar Mühendisligi Bölümünde 1997-1998 eğitim-öğretim yılından itibaren Yabancı Dil Hazirlik Sınıfı (İngilizce) konularak yabancı dille eğitim programı uygulanmaya başlanmıştır.

Yabancı Dil Yeterlilik Sınavına girerek başarili olanlar doğrudan 1. sınıfa kayıt yaparlar. Bu sınavı başaramayanlar ise bir yil yabanci dil hazırlık okurlar. 

Bilgisayar Mühendisligi, dünya ve ülkemizde gelişen ileri teknolojinin temelini oluşturduğundan, bölümden mezun olanlarin çalişma alanları geniş, çalişabilecekleri kurum sayısı yüksektir. Bölümden mezun olanlar tüm kamu ve özel kesim kuruluşlarında, yükseköğretim ve araştirma kurumlarinda, tasarım, üretim, kalite kontrol, işletme ve sistem güvenliği aşamalarında görev alabilmektedirler.