vizyon misyon

Vizyon

KTÜ TV, yayın ilkelerini, etik ahlak ve anlayış doğrultusunda ulusal ve uluslararası yasa ve kurallar çerçevesinde belirleyerek; eğitim, bilim, teknoloji, kültür, sanat ve spor alanlarında öncü haber kaynağı olarak hizmet vermeyi kendine vizyon edinmiştir. Yayın, program ve haber alanındaki etkinliğin yanı sıra temel amacı olan öğrencilere yönelik eğitim, KTÜ TV'nin her zaman varoluş temeli ve vizyonu olacaktır.

Misyon

Karadeniz Teknik Üniversitesi Televizyonu (KTÜ TV), kuruluşu itibariyle ülkemizin 4. Üniversitesi olan Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin daha tercih edillebilir bir üniversite olduğunu ulusal ve uluslararası yayınlarla göstermeyi misyon edinmiştir.

KTÜ TV, kaliteli ve özverili hocalarımın önderliğinde vebu alanda çalışmak isteyen istekli, ekip ruhuna sahip öğrencilerimizşe birlikte; doğru, güvenilir, insan haklarına saygılı, yenilikçi, katılımcı, şeffaf, çevreye ve toplumsal olaylara karşı duyarlı, etik bir yayıncılık anlayışına sahip olmasının yanı sıra, birçok alanda gittikçe daha da çok güçlenen alt yapısıyla dünyayla uyumlu bir üniversite televizyonu olmayı kendine amaç edinmiştir.

KTÜ TV'nin temel misyonu; öğrencilerimizin eğitimlerine ve kendilerini yetiştirmesine katkı sağlamak, kurum içi gelişim ve paylaşımı arttırmak, yapılan bilimsel proje, faaliyet ve çalışmaları ulusal ve uluslararası alanda duyurarak daha geniş öğrenci kitlelerine ve mezun öğrencilerine ulaşımını desteklemek ve birçok alandaki bilimsel, teknik, sosyal ve kültürel etkileşimleri toplum ile buluşturmak, bölümler arası bilgi alış-verişini sağlamak, üniversitemizin fakülte ve bölümlerini gerek üniversite içinde gerekse üniverswite dışında tanıtmaktır.