duyurular

02

Haziran

Staj Yapacak Öğrencilerin Sigorta İşlemlerinin Başlatılması Hakkında Duyuru!

Orman Mühendisliği

STAJ KOMİSYONU DUYURU

 

Konu: Sigorta İşlemleri Hakkında

 

Sigorta işlemleri için aşağıda yer alan staj başvuru formu doldurulup ve sağlık provizyon belgesi temin edilip (e-devlet üzerinden alınabilir) her bir öğrenci kendi KTÜ BYS sistemi üzerinden başvuruda bulunacaktır. Staj başvuru formu ilk olarak staj yapılacak yerin yetkilisi tarafından imzalanacak, daha sonrasında staj komisyon tarafından onaylandıktan sonra sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Sigorta işlemleri staja başlama tarihinden en az 15 gün öncesinde yapılmalıdır. KTÜ BYS sistemi üzerinden sigorta başvurusu sadece bilgisayar üzerinden yapılmalı ve internet tarayıcısı tam ekran modunda olmalıdır. Aksi halde başvuru işlemlerinde ilerleme sekmesi bazı durumlarda gözükmemektedir. Ayrıca mobil cihazlar üzerinden başvurularda da sorunlar yaşanabilmektedir. 

Başvuru aşamasının dosya ekleme kısmında üç bölüm yer almaktadır. Bunlar “provizyon”, “staj sözleşmesi” ve “diğer belgeler (iş yeri onayı için gerekli belgeler)” bölümlerinden oluşmaktadır. Dosya ekleme aşamasında staj sözleşmesi talep edilmediğinden dolayı “staj sözleşmesi” kısmına herhangi bir dosya eklenmeyecektir. Sağlık provizyon belgesi pdf formatında “provizyon” kısmına eklenecektir. Staj başvuru formu ise zip yada 7z uzantılı olarak “diğer belgeler(iş yeri onayı için gerekli belgeler)” kısmına eklenecektir.

Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra gerekli belgelerin eksiksiz olarak eklendiğini lütfen kontrol ediniz.

Sigorta İşlemleri için Gerekli Belgeler;

Staj Başvuru Formu (indirmek için tıklayınız)

Sağlık Provizyon Belgesi (SGK veya e-devlet üzerinden alınacaktır)

 

Bilgi Yönetim Sistemi (BYS) Staj Yönetim Sistemi Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

BYS Staj Yönetim Sistemi Öğrenci Sayfası için tıklayınız.

Not:  Staj yapacak öğrenciler SGK İşe Giriş Bildirgelerini www.turkiye.gov.tr (e-devlet) adresinden, "4A işe Giriş-Çıkış Bildirgesi" kısmından belgelerini alabilirler.

 

                                                                                          Staj Komisyonu Başkanı

                                                                                          Prof. Dr. Erhan ÇALIŞKAN