haberler

Fakültemiz Peyzaj Mimarlığı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arzu Kalın'a Erasmus+ KA2 Proje Desteği

Üniversitemizin ortak olarak yer aldığı ve 2022 yılında Erasmus+ Programı KA2 Okul eğitiminde İş Birliği Ortaklıkları (KA220-SCH) kapsamında açılan teklif çağrısına “ST.art : Integrating Arts into Subjects for a Better Sustainable Quality of Education” ismiyle sunulan proje başvurusu desteklenmeye hak kazanmıştır (Proje Kodu: 2022-1-TR01-KA220-SCH-000086635).

Türkiye’den “Kanuni Anadolu Lisesi” koordinatörlüğünde; İspanya’dan “EUROPASS Teacher Academy” ve “Institut d’Educació Secundària”, Fransa’dan “Leonardo da Vinci High School”, İtalya’dan “Istituto Comprensivo Ghiberti”, ülkemizden “Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü” kurumlarının ortaklığıyla sunulan projenin toplam bütçesi 250.000 Euro, amacı ise lise öğrencilerini sanatın ana kaynak olduğu mekanları deneyimlemelerini, deneyimledikleri mekanları ifade etmelerini, ifade ettikleri mekanları sanatın onlara kazandıracağı yepyeni bakış açısıyla yeniden tanımlamalarını ve yeni baştan tanımladıkları mekanları üretmelerini sağlamaktadır.

Toplamda 36 ay sürecek olan projede Üniversitemizi temsilen “Proje Yürütücüsü” olarak yer alacak olan Fakültemiz Peyzaj Mimarlığı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arzu KALIN’ı başarılarından dolayı tebrik ederiz.

DEKANLIK


03 Ekim 2022