duyurular

26

Mayıs

Farabi Aktüel İkinci Sayı Duyuru

BAŞHEKİMLİK

Farabi Aktüel’in Değerli Okuyucuları

 

Bildiğiniz üzere hastanemizin sosyal kültürel etkinlikleri yansıtmak amacıyla yayın hayatına başlayan FARABİ AKTÜEL dergimizin ilk sayısı Nisan- 2021 tarihi itibariyle siz değerli okuyucuları ile buluştu. Yılda iki sayı olarak yayınlanması planlanan dergimizin sonraki sayısının, tüm dünyayı ve de ülkemizi kasıp kavuran COVID-19 teması ile çıkması kararlaştırıldı.

Ülkemizde ilk COVID-19 vakasının Mart-2020 de bildirilmesinin üzerinden bir yılı aşkın bir süre geçti. Bu süre içerisinde siz değerli çalışanlarımızdan, pandemi sürecinde yaşadığınız duygu düşünce ve hissiyatınızı kaleme dökmenizi bekliyoruz.  Aşağıda çerçevesi oluşturulan konuya dair yazacağınız şiir, fıkra, masal, hikaye, mektup, karikatür, resim veya fotoğraf gibi eserleriniz değerlendirme kurulumuzda incelenecek, derece alanlar ödüllendirilecektir.

Konu Kapsamı;

1) Dünyada ve Türkiye’de ilk COVID-19 vakalarının duyurulması ile hayata bakışınızda veya hissiyatınızda oluşan değişiklikler; endişe, korku vb.

2) Aileniz veya yakın çevrenizde COVID-19 ile ilgili yaşanan ilginç olaylar, anılar…

3) COVID-19 ile birlikte yaşam tarzınızda, sosyal hayatınızda vb. gerçekleşen değişiklikler…

Yazılarınızı kapalı zarf içinde KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimlik Sekreterliğine teslim etmeniz durumunda değerlendirmeye alınacaktır. Yazılarınızın kendi çalışma alanınızla ilgili özellikleri de yansıtacak şekilde ve yukarıda belirtilen konular ile sınırlı kalmasına lütfen özen gösteriniz…

 

Başvuru Adresi: KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimlik Sekreterliği

Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos 2021