Trabzon Meslek Yüksekokulu, 2547 sayılı yasanın 2880 sayılı yasayla değişik 7/d-2 maddesine göre 10.04.1986 tarihinde kurulmuştur. Başlangıçta bağımsız bir binası bulunmayan Trabzon Meslek Yüksekokulu, üniversitemizin Kanuni yerleşkesinde yer alan çeşitli birimlerde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürdü. 1994/1995 eğitim-öğretim yılının bahar yarıyılında üniversitemizin Fatih yerleşkesindeki binasına taşınan Yüksekokulumuz, 2009 yılında halen eğitim-öğretim faaliyetlerini yürüttüğü Akçaabat yerleşkesindeki binasına taşınmıştır.
 
   Yüksekokulumuz ilk kuruluşunda Sağlık Programları Bölümü ve Teknik Programlar Bölümü ile eğitim-öğretim faaliyetlerine başladı. Ancak 1988 yılında Sağlık Programları Bölümü Yüksekokulumuzdan ayrılarak Trabzon Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu adını aldı. Aynı yıl Yüksekokulumuzun bünyesinde açılan İktisadi ve İdari Programlar Bölümü içinde yer alan Turizm ve Otelcilik Programı 2003 yılında kurulan Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokuluna bağlanarak bu okulun temelini oluşturmuştur. Böylece Trabzon Meslek Yüksekokulu, üniversitemize bağlı iki Meslek Yüksekokulunun oluşumuna büyük katkı sağlamıştır.
 
   1988/1989 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınımına başlayan Yüksekokulumuzun bünyesinde; Bilgisayar Teknolojileri Bölümü, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü, Dış Ticaret Bölümü, El Sanatları Bölümü, Elektrik ve Enerji Bölümü, Elektrik ve Otomasyon Bölümü, İnşaat Bölümü, Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü, Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü, Muhasebe ve Vergi Bölümü, Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri Bölümü olmak üzere toplam 12 adet bölüm bulunmaktadır. Ayrıca bu bölümlerin (Bilgisayar Teknolojileri Bölümü, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü, Elektrik ve Enerji Bölümü, Elektrik ve Otomasyon Bölümü, Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü, Muhasebe ve Vergi Bölümü, Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri Bölümü) 7 tanesinde de ikinci öğretim programı mevcuttur. Bu bölümlerde toplam 3100 öğrenci eğitim-öğretim faaliyetlerine katılmaktadır.
 
   Yüksekokulumuzda 4 Yrd. Doç. Dr. 33 Öğretim Görevlisi, bir tane de okutman olmak üzere toplam 38 öğretim elemanı bulunmaktadır.
 
   Karadeniz Teknik Üniversitesinin ilk Meslek Yüksekokulu olması ve Trabzon ismini taşımasından büyük onur duyan Yüksekokulumuz, sahip olduğu deneyimli kadrosuyla, geniş uygulama imkânları ile iş piyasasının aradığı niteliklere uygun öğrenciler yetiştirmenin gayreti içindedir.
E-Hizmetler KTÜ E-Posta
KTÜ Maaş Küpürü
Tahakkuk Ek Ders
Bilimsel Araştırma Projeleri
EBYS
Öğrenci İşleri Öğrenci Girişi
Akademisyen Girişi
Bölüm Girişi
Uzaktan Eğitim Dersleri
KTÜ YÖS
Önemli Bağlantılar Kütüphane
Bilgi Paketi
KTÜ Yayınları
Akademik Takvim
Yönetim Bilgi Sistemi Birimi
Kurumlar Farabi Hastanesi
Diş Hekimliği Hastanesi
Dış İlişkiler
Teknokent
Sosyal Tesisler
Merkezler Sürekli Eğitim
Uzaktan Eğitim
Yakıt Uyg.Araş.Mrk.


BizeYazın
kturadyo
Karadeniz Teknik Üniversitesi, 61080, Trabzon, Türkiye | +90 462 377 3000 | © Copyright KTÜ
Tasarım : KTÜ WSYS
Arka Plan Resmini Gör