Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü; ileri bilimsel çalışmalar yapmak, öğretim elamanları ve toplumun çeşitli kesimlerine araştırmacılar yetiştirmek üzere 07 Aralık 1982 tarihinde kurulmuştur. Enstitümüzde halen 13 anabilim dalında yüksek lisans ve 10 anabilim dalında da doktora düzeyinde eğitim-öğretim programları yürütülmektedir. Ayrıca; Kamu Yönetimi Uzaktan Eğitim tezsiz yüksek lisans, İşletme Uzaktan Eğitim tezsiz yüksek lisans ve Maliye İkinci Öğretim tezsiz yüksek lisans programları bulunmaktadır. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi, bilginin bütünlüğü ve evrenselliğini bilimin başat unsurlardan biri olarak kabul eder. Bu bağlamda Sosyal Bilimler Enstitüsü, Üniversitenin tamamlayıcı bir unsuru olarak sorumluluk ve anlayış geliştirmiş, misyon ve vizyonunu bu doğrultuda belirlemiştir.
30 yılı aşkın süredir faaliyette bulunan Enstitümüzün temel amacı, yarının üniversite öğrencilerini yetiştirecek öğretim elemanlarına bilginin evrensel zemininde, ulusal ve uluslararası sahalarda boy gösterecekleri akademik formasyonu kazandırırken bilim insanının araştırmacı ruhu ve niteliğini muhafaza etmektir. devamı>>

            

E-Hizmetler KTÜ E-Posta
Personel İzin Takip
KTÜ Maaş Küpürü
Bilimsel Araştırma Projeleri
EBYS
Öğrenci İşleri Öğrenci Girişi
Akademisyen Girişi
Bölüm Girişi
Uzaktan Eğitim Dersleri
KTÜ YÖS
Önemli Bağlantılar Kütüphane
Bilgi Paketi
KTÜ Yayınları
Akademik Takvim
Yönetim Bilgi Sistemi Birimi
Kurumlar Farabi Hastanesi
Diş Hekimliği Hastanesi
Dış İlişkiler
Teknokent
Sosyal Tesisler
Merkezler Sürekli Eğitim
Uzaktan Eğitim
Yakıt Uyg.Araş.Mrk.


BizeYazın
kturadyo
Karadeniz Teknik Üniversitesi, 61080, Trabzon, Türkiye | +90 462 377 3000 | © Copyright KTÜ
Tasarım : KTÜ WSYS
Arka Plan Resmini Gör