KTÜ

 •  

  Trabzon

  Trabzon Hakkında

 •  

  KTÜ

  Karadeniz Teknik Üniversitesi

 •  

  KTÜ Başvuru Şartları

  Önlisans ve Lisans programlarına kimler alınır, hangi sınavlar ile başvuru yapılabilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

 •  

  Sınav Ücretleri Hakkında Resmi Yazı

  T.C. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının Yurtdışı kayıtları için başvuru ücretine dair resmi yazıyı burada bulabilirsiniz.

 •  

  2012-2013 Katkı Payları

  2012-2013 yıllarına ait yurtdışından kabul edilen öğrenciler için katkı payları - öğrenim ücretleri hakkındaki yazı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Türkiye'nin 81 ilinden 2198'dan fazla yüksek nitelikli akademisyen ve yanı sıra tüm dünyadaki çeşitli ülkeler 32289'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan 12 fakülte, 1 yüksekokul, 6 yüksekokul, 8 meslek yüksekokulu ve 24 araştırma ve uygulama merkezi ile Türkiye'nin önde gelen prestijli üniversitelerinden biridir. KTÜ, eğitim, araştırma ve sosyal hizmetler alanındaki tüm uygulamalarıyla üst düzey bilimsel ve teknolojik ürünleri takip etme ve geliştirme konusunda tutkulu bireyler yetiştirmek, toplumun kalkınmasına ve refahına öncülük etmektir. KTÜ'nün temel vizyonu; eğitim hizmetleri, bilimsel katkıları, sosyo-kültürel etkinlikleri ve sunduğu kapsamlı canlı kampüs ile ulusal ve uluslararası alanda tercih edilen bir üniversite olmaktır.