Genel Bakış

 •  

  Trabzon

  Trabzon Hakkında

 •  

  KTÜ

  Karadeniz Teknik Üniversitesi

 •  

  KTÜ Başvuru Şartları

  Önlisans ve Lisans programlarına kimler alınır, hangi sınavlar ile başvuru yapılabilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

 •  

  Sınav Ücretleri Hakkında Resmi Yazı

  T.C. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının Yurtdışı kayıtları için başvuru ücretine dair resmi yazıyı burada bulabilirsiniz.

 •  

  2012-2013 Katkı Payları

  2012-2013 yıllarına ait yurtdışından kabul edilen öğrenciler için katkı payları - öğrenim ücretleri hakkındaki yazı.

KTÜYÖS Online kılavuzu; 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinde okumayı arzu eden yabancı öğrenciler için KTÜYÖS’ün genel prensiplerini özetlemektedir.

KTÜYÖS, Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından uygulanan ve uluslararası öğrencilere üniversitemizde okuma imkânı sunan bir sınavdır.

KTÜYÖS sonuçları üniversitemize kabul için iki yıl süreyle geçerlidir.

KTÜYÖS sonuçları lisans veya ön lisans düzeyindeki programlar için geçerlidir ve sınav sonuçları öğrencilerin yatay geçişleri için kullanılamaz.

KTÜYÖS ile ilgili tüm süreçler KTÜYÖS Ofisi tarafından yürütülmektedir. Ancak, KTÜYÖS Ofisi öğrencilerin yatay geçişleri veya lisansüstü çalışmalarından sorumlu değildir.

KTÜYÖS Ofisi ile iletişim Türkçe ve İngilizce olarak yürütülmektedir; iletişim sürecinde yaşanabilecek herhangi bir aksaklık veya gecikme KTÜYÖS Ofisinin sorumluluğu dâhilinde değildir.

KTÜYÖS Ofisi, adaylara eğitim sebebiyle ülkelerinden ayrılmak için gereken pasaport/vize/resmi izin vb. belgeleri temin etmek için herhangi bir yardım ve danışmanlık hizmeti vermemektedir. Ayrıca, oturum izni, kalacak yer, burs, ulaşım vb. konular öğrencilerin kendi sorumluluğundadır.

Bu kılavuzdaki şartlar Türkiye Yükseköğretim Kurulu ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Senatosu’nun alacağı kararlar ile birlikte değişebilir. Güncel bilgilendirmeler Karadeniz Teknik Üniversitesi Yönetim Kurulu tarafından gerektiğinde yapılacaktır.

KTÜYÖS Ofisi bu kılavuzda belirtilmeyen ilgili diğer konularda da sorumluluk sahibidir.