haberler

SMART Youth Projesi Kapsamında ''Çözüm Sağlayıcıları Veritabanı'' Oluşturuldu

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin yürütücülüğünü yaptığı, Aralık 2020 tarihinde başlayıp iki yıl sürecek olan ve 4 ülkeden (Türkiye, İrlanda, Bulgaristan ve Romanya) 6 ortağın (Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası, Bulgaristan VUZF Üniversitesi, Romanya Galati Dunarea de Jos Üniversitesi ve İrlanda Letterkerny Teknoloji Enstitüsü) yer aldığı “Stratejik Yönetim, Çeviklik ve Gençlik İçin Doğru Teknolojiler (SMART Youth)” Projesi; gençlerin girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi, onların gerçek ve dijital dünya pazarına hazırlanması ve girişimciler için olası kriz durumlarına uyum sağlayabilen çevik bir işletme kurulması odaklı "Eğitim Müfredatı"nın oluşturulması amacıyla Erasmus+ Programı kapsamında (ref 2020-2-TR01-KA205-095914) Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Projenin hedef kitlesi; ‘Girişimciliğe ilgi duyan 18-29 yasları arasındaki gençler ve öğrenciler’, ‘Yükseköğretim Kurumları’ ve ‘Gençlik Eğitimi ile İş Geliştirme alanında faaliyet gösteren kuruluşlar’dır.

SMART Youth Projesi kapsamında; kriz dönemlerinde sürdürülebilirliğini sağlayan ve dijitalleşebilen firmaların kullandıkları hizmet ve çözüm sağlayıcıların bir araya getirildiği “Database with Solution Providers” çalışması gerçekleştirilmiş ve akıllı iş araç kutusuna yüklenmiştir.

Görüntülemek için tıklayınız. 

Veri tabanının geliştirilmesinin amacı; yeni nesil girişimcilere, kriz dönemlerinde sürdürülebilirliklerini sağlayabilecek hizmet ve çözüm sağlayıcıları sunmaktır. Bu doğrultuda, pandemi ve diğer krizler gibi olağanüstü durumlara maruz kaldıkları dönemlerde sürdürülebilirliklerini sağlayabilen ve faaliyetlerini dijitalleştirebilen firmaların aktivite alanlarını, kriz döneminde kullandıkları çözüm sağlayıcılarını, şirketlerin web sitelerini ve portföylerini içeren veri tabanı oluşturulmuştur. Veri tabanında Türkiye, Bulgaristan, İrlanda ve Romanya'dan kriz dönemlerinde başarılı çözüm sağlayıcı hizmetler sunan şirketler bulunmaktadır.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek eğitim ve etkinliklerden haberdar olmak, katılım göstermek ve proje çıktılarından yararlanabilmek için web sayfası ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.


06 Temmuz 2022