HAKKIMIZDA
"NEETs are Accessing to Market'' Projesinin Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin ortaklığında ve Trabzon Ticaret Borsası'nın yürütücülüğünde hayata geçirilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Daire Başkanlığı tarafından fonlanan "Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençlere Yönelik İşgücü Piyasası Destek Programı" kapsamındaki "NEETs are Accessing to Market" projesinin koordinasyon toplantısı başarıyla tamamlandı.
Proje, gençlerin iş gücü piyasasına katılımlarını artırmayı hedeflemekte olup, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin dış pazarlara erişim becerilerini geliştirerek rekabet edebilirlik düzeylerini yükseltmeyi amaçlamaktadır. Toplantıda proje faaliyetleri ve hedefleri üzerine detaylı bir sunum gerçekleştirilirken, eğitimde ya da istihdamda bulunmayan 15-29 yaş arasındaki gençlere yönelik düzenlenecek eğitimler hakkında da ortaklar arasında görüşme gerçekleştirildi. Toplantının ardından ortaklar, projenin ilerleyen aşamaları ve planlanan faaliyetler kapsamında bilgi alışverişinde bulundular.
14 Kasım 2023
2024 Haziran Ayı Bülteni
01 Temmuz 2024
TÜBİTAK BİDEB 2218, 2219, 2224 Programları Bilgilendirme Etkinliği
26 Haziran 2024