Ufuk Avrupa Programı 2022 Yılı Çağrı Programlarını İnceleyerek Geleceğe Yönelik Proje Çalışmalarınızı Başlatabilirsiniz

 

KTÜ TTM olarak Üniversitemizin stratejik hedefleri doğrultusunda Ufuk Avrupa Programı başta olmak üzere uluslararası programlara yönelik çeşitli bilgilendirme etkinlikleri, çağrı duyuruları, proje pazarları gibi sizlere birçok konuda bilgilendirme/danışmanlık hizmetinde bulunmuş olup, bundan sonra da bu hizmetlerimizi çeşitlendirip devam ettirmeyi amaçlamaktayız.

Ufuk Avrupa programı alışkın olduğumuz TÜBİTAK desteklerinden farklı olarak çağrı esaslı proje desteklerine de sahip olmakla birlikte ilgili çağrı kapsamında elde edilmek istenen çıktılar, beklenen etkiler, projeler için ayrılacak kaynak ve diğer önemli bilgiler ile henüz ilgili çağrı proje başvurusuna açılmadan önce çok yıllı çalışma programları ile duyurulmaktadır.

Mevcut durumda 2022 yılı sonuna kadar açılacak çağrılar ve genel bilgileri yayınlanmış bulunmaktadır.

Sizler de çalışma alanlarınız ile ilgili açılacak çağrıları, bu çağrılardan beklenen çıktı ve etkilerin neler olduğunu inceleyerek proje fikri geliştirebilir, yurt içi ve yurt dışındaki mevcut bağlantılarınızı kullanarak ya da proje pazarlarında yeni araştırmacılar ile görüşerek oluşacak olan proje konsorsiyumlarına dahil olabilirsiniz.

2022 yılında Ufuk Avrupa Programında açılacak olan yeni proje çağrılarını aşağıdaki ilgili tematik alanlardaki bağlantılardan inceleyebilirsiniz.

 

Ufuk Avrupa programının farklı disiplinleri bir araya getirmesi nedeni ile yukarıdaki ana başlıkların tamamına genel olarak göz atmanızı tavsiye ederiz. Örneğin sağlık alanı altında bilgi ve iletişim teknolojileri vb. gibi birbirini tamamlayan alanlarda projeler beklenebilir ve dolayısı ile konsorsiyum yapısında da ilgili alanlardaki araştırmacıların olması beklenecektir. 

KTÜ TTM olarak; bu süreçlerde yer almak isteyen siz değerli akademisyenlerimize gerekli olabilecek bütün süreçlerde destek vermekten memnuniyet duyacağımızı bir kere daha belirtir, çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dileriz.