haberler

Üniversitemiz, Uluslararası Muhasebe ve Finans Sempozyumu'na Ev Sahipliği Yaptı: Muhasebe ve Finans, Bilimsel Alanda Değerlendirildi

Üniversitemiz yurt içi ve yurt dışından çok sayıda akademisyenin katımıyla düzenlenen VII. Uluslararası Muhasebe ve Finans Sempozyumu’na ev sahipliği yaptı.

VII. Uluslararası Muhasebe ve Finans Sempozyumu Üniversitemiz ev sahipliğinde Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Sempozyuma Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI yanı sıra Sempozyum Düzenleme Kurulu adına; Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fikret ÇANKAYA, Muhasebe ve Finansman Öğretim Üyeleri Bilim ve Araştırma Derneği (MUFAD) Başkanı Prof. Dr. Ümit GÜCENME GENÇOĞLU, Sempozyum Düzenleme Kurulu ve Bilim Kurul Üyeleri, Muhasebe ve Finans sektör temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Sempozyumun açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, bu tür programların akademik kaynaşmayı sağladığını, genç araştırmacılara imkan tanıdığını ve KTÜ’nün bu çerçevedeki sempozyumlara önem ve destek verdiğini ifade etti.

Sempozyum İş Birliklerini Genişletecek
Katılımcılara seslenen Rektörümüz Prof. Dr. ÇUVALCI, “İşletmenin dili olan muhasebeyi bilmeden alacağımız kararlarda başarılı olma ihtimalimiz düşük olacaktır. Bu gerçeklerden hareketle ekonomik faaliyetlere esas teşkil eden muhasebe bilgisinin kayıt altına alınması, raporlanması, analizi ve ilgililere sunulmasında muhasebe ve finans bilimlerinin katkısı çok büyüktür. Sempozyumun muhasebe ve finans alanındaki çalışmalara öncülük etmesini ve bu alanda uluslararası iş birliklerinin geliştirilmesine katkıda bulunmasını diliyorum” dedi.

17 Oturum, 50’nin Üzerinde Sunum
1-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen Sempozyumda yurt dışından ve yurt içinden 100’ü aşkın akademisyen katılım sağladı. Etkinlikte 17 oturumda, 50’nin üzerinde sunum yapılırken, akademisyenler tarafından deniz taşımacılığı, Liman ve Gemi İşletmeciliği, Atık Yönetimi, Balıkçılık, Yenilenebilir Enerji, Deniz Kirliliği gibi önemli konular tartışıldı. Bu sempozyum ile birlikte muhasebe ve finans alanlarındaki bilimsel çalışma, uygulama ve deneyimlerin paylaşılmasına, geliştirilmesine aracılık ederek bilime katkı sunuldu. Sempozyum, yapılan sunum, münazara ve teşekkür plaketi takdiminin ardından sonra erdi.


03 Kasım 2023