haberler

8. KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı Gerçekleştirildi

Üniversitemizde 18-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenen Bilim, Kültür, Sanat Haftası (BKS’24) kapsamında gerçekleştirilen 8. KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı, doğru üniversite ve doğru meslek seçimi yapmak isteyen öğrenciler ve ziyaretçileri ağırladı.

Trabzon ve çevre illerde eğitim gören ortaokul ve lise öğrencilerinin, yükseköğretime geçiş aşamasında hedefledikleri meslekler ve bölümler hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla 22-23 Mayıs 2024 tarihinde Üniversitemizde “8. KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı” düzenlendi.

Üniversitemiz Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde 22-23 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilen fuara; Üniversitemizin ilgili birim ve bölümlerinde görev alan akademik ve idari personelimiz ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Üniversitemiz çatısı altında eğitim-öğretim faaliyetleri yürüten Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Of Teknoloji Fakültesi, Orman Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi ile Araklı Ali Cevat Özyurt Meslek Yüksekokulu, Arsin Meslek Yüksekokulu, Maçka Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu, Trabzon Meslek Yüksekokulu’na bağlı bölümler tarafından oluşturulan stantlarda; ziyaretçilerin ve öğrencilerin, bölüm ve mesleklere ilişkin bilgi alabilecekleri bir ortam oluşturuldu.

Üniversitemizin farklı bölüm ve birimlerinde verilen eğitimlerin somut çıktıları olan ürünler ile donatılan ve yoğun ilgi gören tanıtım stantlarında öğrencilere, ilgili bölümler ve meslekler hakkında kapsamlı sunumlar yapıldı. İlgili bölümün akademisyenleri ile doğrudan etkileşim kuran öğrenciler, merak ettikleri tüm konular hakkında bilgi edindi. 2 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlayan fuara ilgi yoğundu.

Fuar hakkında düşüncelerini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI “Kurum olarak gerçekleştirdiğimiz 8. KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı ile üniversite ve meslek tercihlerinde öğrencilerimize rehberlik hizmeti sunuyoruz. 8. KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı'nın amacı, yükseköğretime geçiş sürecinde bulunan öğrencilere, vizyoner bir bakış açısı kazandırmak olup tercihlerini Üniversitemizden yana kullanmaları adına da kendilerini kurum bilgisi ile donatmaktır.” ifadelerini kullandı.


22 Mayıs 2024