etkinlikler

15

Mayıs

17

Mayıs

Yenilikle Geleceğe Sektörel Oryantasyon ve Kariyer Günleri

Future Skills Academy Projesi; Cinsiyet Eşitliği Odağında Geleceğin İnsana Yakışır İşleri Yaklaşımının Desteklenmesi FOW Hibe Programı çerçevesince hibe faydalanıcısı Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve eş başvuru sahibi Karadeniz Teknik Üniversitesi ortaklığı tarafından yürütülmektedir. Proje, toplumsal cinsiyet eşitliğine saygı gösterirken iyi bir geleceğin ihtiyaçları konusunda mevcut ve gelecekteki iş gücünün istihdamını ve istihdam edilebilirliğini teşvik etmeye katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Projemiz kapsamında 15-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında Üniversitemiz Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi'nde, hibrit olarak (etkinliği canlı yayınla tüm ulusa yaygınlaştıracak şekilde) düzenleyeceğimiz organizasyonumuza 10.000 kişinin ve 100 ulusal ve bölgesel şirketin katılım sağlayacağı öngörülmektedir.

Dijital dönüşümde öncü olan farklı sektörlerdeki işletmelerimiz ve bilim insanlarımız, paneller düzenleyecek ve kendi sektörlerindeki dijital dönüşümler hakkında önemli bilgileri bizlerle paylaşacaktır. Ayrıca kurulacak stantlarda; dijital oyunlar ve simülasyonlar, lider konuşmacılarla sohbetler, iş görüşmesi olanakları, sektörel buluşmalar, bilgisayar ödüllü çekilişler, akıllı saat ödüllü dijital yarışmalar düzenlenecektir.

Katılımcı ulusal firmalar ve lider uzmanlarla görüşmelerimiz hala devam etmektedir. Bu büyük organizasyona, tüm akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz davetlidir.

 

Proje Yürütücü Ekibi

Dr. Ögr. Üyesi Bilgen AKMERMER
Karadeniz Teknik Üniversitesi bakmermer@ktu.edu.tr

Gözde YILMAZ
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası gozdeyılmaz@ttso.org.tr

Organizasyon Programı İçin

https://www.yeniliklegelecege.com

https://www.ktu.edu.tr/fsa

https://www.instagram.com/future.skills_academy

KTÜ OKM & Online
08:00