2020-2021 çevrimiçi faaliyetler

KTÜ Tarih Bölümü Geleneksel Mezun Toplantısını 3 Mayıs 2021 Tarihinde Zoom Üzerinden Çevrimiçi Olarak Gerçekleştirmiştir.

 

 

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Başında Bölümümüz 1. Sınıf Öğrencilerini Bilgilendirmek Amaçlı Prof. Dr. Melek ÖKSÜZ Öğr. Gör. Dr. İhsan ERDİNÇLİ Tarafından Çevrimiçi Oryantasyon Programı Düzenlenmiştir.

 

 

“Burs ve Bölüm Proje Komisyonu” olarak 03.06.2021 tarihinde Saat: 15.00’da Zoom üzerinden online bir şekilde öğrencilerimize yönelik bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. 
Öğr. Gör. Dr. İhsan ERDİNÇLİ moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, 2020 Güz ve 2021 Bahar döneminde proje almaya hak kazanan öğrencilerimiz de tecrübelerini paylaşmış ve konularını sunmuştur:
Çağla Dülger, Duasız Mezarların Sahipleri: Osmanlı Cellâtları
Aleyna Coşkun: Hariki İtfa Etmek: Osmanlı Devleti’nde Tulumbacılar Ocağı’ndan İtfaiye Teşkilatına.
Toplantı sonunda öğrencilerimizin soruları yanıtlanarak genel bir değerlendirme yapılmıştır.

 

KTÜ Tarih Bölümü'nün Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencilerine yönelik düzenlemiş olduğu "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" ile "19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın Değeri Nedir?" başlıklı deneme yarışmalarında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlenmiştir. 

       

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 28.07.2021 Saat: 14:00'da çevirim içi olarak gerçekleştirilmiştir. Mezuniyete hak kazanan öğrencilerin ve bölüm akademik personelinin katıldığı  tören, Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Uğur ÜÇÜNCÜ'nün açılış konuşmasıyla başlamış, ardından bölüm akademik personelinin ve mezun öğrencilerin konuşmalarıyla devam etmiştir.  Mezun öğrencilerimize bundan sonraki  hayatlarında başarılar dileriz.