dekanın mesajı

 

Sevgili öğrencilerimiz,

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; bünyesinde Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Ebelik Bölümü, Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü, Çocuk Gelişimi Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Hemşirelik Bölümü ve Sağlık Yönetimi Bölümü olmak üzere yedi farklı disiplini barındıran genç bir fakültedir.

Fakültemiz 2021 yılında 9 Profesör, 7 Doçent, 8 Doktor Öğretim Üyesi, 6 Öğretim Görevlisi ve 41 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 71 öğretim elemanı ve 8 idari personel ile   eğitim-öğretim vermektedir. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlayan fakültemizde ilk olarak Hemşirelik Bölümü’ne öğrenci alınmıştır. Ayrıca, Hemşirelik Bölümü bunu izleyen süreçte yüksek lisans ve doktora programlarını da aktifleştirerek lisans üstü eğitime de başlamıştır. 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminden itibaren Sağlık Yönetimi Bölümü de lisans düzeyinde eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 2021 yılı içerisinde Ebelik Bölümü ve Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü fakültemiz bünyesine katılmıştır. Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü lisans öğrencisi almaya yönelik hazırlıklarını tamamlama aşamasında olup 2022-2023 Eğitim-Öğretim döneminde öğrenci almayı hedeflemektedir. Çocuk Gelişimi Bölümü,  Ebelik Bölümü, Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü lisans öğrencisi alabilmek için gerekli hazırlıkları yapmaya devam etmektedir.

Koronavirüs nedeniyle dünyamızda yaşanan pandemi süreci Sağlık Bilimlerinin önemini bir defa daha ortaya koymuştur. Bu nedenle Sağlık Bilimleri alanında eğitim-öğretim gören siz gençlerin en donanımlı şekilde yetiştirilerek topluma kazandırılması en büyük dileğimizdir. Bu amaçla üniversite-öğrenci-aile etkileşimini de çok önemsiyoruz. Bu üçlünün uyumlu birlikteliği geleceğimizi emanet edeceğimiz siz gençlerin hem bilimsel hem de karakter olarak iyi birer birey olmanızı sağlayacaktır. Bütün güzellikler ve başarılar sizlerin olsun.

Sevgi ve Saygılarımla

 

Prof. Dr. Bahittin KAHVECİ
Dekan