stajyerlerimiz / trainees

Current Trainees / Mevcut Stajyerlerimiz

Nialish Khan:

Staj Dönemi: Haziran 2024-Ağustos 2024

I am Nialish Khan, originally from Pakistan, currently in my second year of a PhD program in natural hazards and disaster risk reduction at the University of Camerino, Italy. My research focuses on examining the differential socio-economic impacts of disasters on the quality of life of women in both developed and developing countries. I have a bachelor degree in economics and a master degree in development studies from Pakistan.
Currently, I am undertaking a two-month Erasmus traineeship at the Strategic Research Centre at Karadeniz Technical University. I anticipate that this opportunity will significantly enhance my professional development and contribute positively to my research endeavors. I have been warmly welcomed by the university community and deeply value the cooperative and supportive environment that has made me feel at home. In addition to that I enjoy cooking, baking, and reading books.

Muhammed Lütfü Osmanoğlu:

Staj Dönemi: Eylül 2022-Haziran 2024

22 Haziran 1998 tarihinde Kars’ta doğdum. İlkokul eğitimim için ikamet ettiğimiz Paşaçayır Mahallesinde bulunan İstiklal İlkokuluna gittim akabinde ortaokul eğitimim için Fevzipaşa Ortaokuluna gittim ve ortaokul eğitimimi tamamladım. Liseyi Kars Anadolu İmam Hatip Lisesinde okudum. Lise dönemimde Erasmus projesi kapsamında “Avrupa’da farklı dinlere mensup kişilerin evliliklerinde çocuklarının din seçiminin araştırılması”  başlığı altında Avrupa kültür turuna katıldım. Almanya, Fransa ve Hollanda olmak üzere üç Avrupa ülkesinin yaklaşık on beş şehrini ziyaret ettim. 2017 senesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İ.Ö.) bölümünü kazandım. 2019-2020 dönemi Uluslararası İlişkiler Kulübü yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüttüm. 17 Haziran 2021’de Antalya Diplomasi Forumu’na katıldım. 2022 yılı Eylül ayı itibariyle Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Tezli Yüksek Lisans programında eğitimimi sürdürmekteyim.

Büşra Nur Özkara:

Staj Dönemi: Eylül 2022-Haziran 2024

21 yaşındayım. Gaziantepliyim. 2014-2018 yılları arasında Orhan Sevinç Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde okudum. Şu anda Karadeniz Teknik Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü, 3. sınıf öğrencisiyim. %30 İngilizce programında eğitim görmekteyim. Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü’nde proje komitesi direktörüyüm. Aynı zamanda Habitat Derneği’nde gönüllüyüm. Erzurum Diplomasi Akademisinde görev alıyorum. Hobilerimin başında, kitap okumak, örgü örmek, film ve dizi izlemek geliyor. Yabancı dil öğrenmeyi çok seviyorum. Orta seviyede İngilizce, başlangıç seviyede Arapça ve Farsça biliyorum. Kendimi, gelişime açık, öğrenmeye hevesli, enerjik ve yaratıcı olarak tanımlayabilirim. Orta Doğu, İran ve Türk Dış Politikasına ilgim var. Alanımla alakalı okumalar yapmaktan keyif alıyorum. Kariyer hayatımı Birleşmiş Milletler bünyesinde yürütmek istiyorum.

Batuhan Eren Demir:

Staj Dönemi: Eylül 2023-Haziran 2024

12 Mayıs 1999 tarihinde Ankara'da doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Ankara'da tamamladım. Üniversite eğitimim için Karadeniz Teknik Üniversitesi/Uluslararası İlişkiler Bölümünü tercih ettim. Halihazırda 4.Sınıf öğrencisiyim. Lisans eğitimim boyunca sosyalleşmeyi bir amaç olarak belirlediğim için KTÜ Avrupa Birliği Kulübü Yönetim Kurulunda görevler gerçekleştirdim ve 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Üniversite eğitimim dışında turkishpol.com alan adına sahip çevirim içi Türk Dış Politikası girişiminde yaklaşık dört yıldır haber ve analiz Editörlüğü yapıyorum. KTÜ Stratejik Araştırma Merkezi'ndeki stajımın gelecek hedeflerim adına önemli bir basamak olduğu görüşündeyim.

Sinemnur Çelik:

Staj Dönemi: Eylül 2023-Haziran 2024

13 Temmuz 2002 tarihinde Ardahan'da doğdum. İlkokul ve ortaokul eğitimimi Ardahan'da, lise eğitimimi ise Artvin Sosyal Bilimler Lisesi'nde tamamladım. Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü %100 İngilizce 2. sınıf öğrencisiyim ve Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (AÖ) 2. sınıf öğrencisiyim. Aktif olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi Avrupa Birliği Kulübü Sosyal Sorumluluk Komite liderliğini sürdürmekteyim. KTÜ Stratejik Araştırma Merkezi bünyesinde stajyer olarak görev almaktayım.

Fatma Onma:

Staj Dönemi: Eylül 2023-Haziran 2024

05.06.1999 tarihinde Gaziantep'te doğdum ve bu şehirde liseye kadar eğitim aldım. Şu an Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde 4. sınıf öğrencisiyim. Araştırma yapmayı ve makale okumayı seviyorum ve bu ilgimin kariyer hedeflerim için önemli bir yol göstericisi olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden, şu anda KTÜ Stratejik Araştırma Merkezi'nde staj yapıyorum ve bu deneyimin, gelecekteki kariyerim için değerli bir fırsat olduğuna inanıyorum.

Nisa Nur Budakoğlu :

Staj Dönemi: Eylül 2023-Haziran 2024

04.06.2003 doğumluyum. Trabzonluyum. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde 1. sınıf Uluslarası İlişkiler öğrencisiyim. Eğitim hayatımda kendimi geliştirmek adına ve okuduğum bölüme katkısı olacağını düşündüğümden KTÜ Stratejik Araştırma Merkezi'ne katılmak istedim. Geleceğime büyük bir katkısı olacağı düşüncesindeyim.

Sude Gökbulut:

Staj Dönemi: Eylül 2023-Haziran 2024

2 Aralık 2003 tarihinde İstanbul'da doğdum. Üniversiteye kadar ki eğitimimi İstanbulda tamamladım şu an Karadeniz Teknik Üniversitesi/Uluslararası ilişkiler 1. sınıf öğrencisiyim. KTÜ Stratejik Araştırma Merkezinde staj yapıyorum.

Ayşegül Gökbaşı:

Staj Dönemi: Eylül 2023-Haziran 2024

9 Ağustos 2002 tarihinde Artvin’de doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Artvin’de tamamladım. Üniversite eğitimim için Karadeniz Teknik Üniversitesi/Uluslararası İlişkiler Bölümünü tercih ettim. Halihazırda 1. Sınıf öğrencisiyim. KTÜ Avrupa Birliği Kulübü içerisinde aktif rol alıyorum. KTÜ Stratejik Araştırma Merkezi'ndeki stajımın gelecek hedeflerim adına önemli bir basamak olduğu görüşündeyim.

Tuğba Bektaş:

Staj Dönemi: Şubat 2024-Haziran 2024

1994 yılında Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı bir köyde dünyaya geldim. Lise eğitimimi Osmancık Anadolu Lisesi’nde tamamladım. 2017 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde lisans eğitimimi tamamladım. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim.

Previous Trainees / Geçmiş Stajyerlerimiz

Himrekha Dhakal:

Traineeship period: June 2022-July 2022

My name is Himrekha Dhakal. I was born in Pokhara, Nepal a gateway to Annapurna Circuit and a popular way to the central Himalayas. I am a 2nd-year student at Jacobs University Bremen in Germany.

Apart from my major, I did my strategic research at KTU from Erasmus+ under the supervision of Prof Dr Vahit Guntay.

Adela Sadilova:

Traineeship period: September 2022 - November 2022

I am Adela and I am a student from Czechia. I am a second-year master's student at the Czech University of Life Sciences in the Department of Economy and my study programme is called World Economy.

Martin Dudáš:

Traineeship period: September 2022-June 2023

Martin Dudáš is a PhD student of Political Science at the Faculty of Social Sciences of the Masaryk University in Brno, Czech Republic. During his Bachelor’s studies, he spent 2 semesters as an Erasmus+ student at the Faculty of Political Science of the Marmara University in Istanbul and during his Master’s studies, another 2 semesters at the Faculty of Criminal Justice and Security of the University of Maribor, Slovenia. He also worked as an intern at The Institute for the Study of Totalitarian Regimes (ÚSTR) in Prague and at a Slovak think-tank StratPol. In his studies, he focuses primarily on Turkey’s internal politics and foreign policy, as well as on the security issues in the Middle East and North Africa region.

Ahmed Yesevi Taşçı:

Staj Dönemi: Eylül 2022-Eylül 2023

Karadeniz Teknik Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Ahmet Yesevi Taşcı, 2001 yılının Haziran ayında Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Ortaokul ve Lise eğitimini Kayseri’de gerçekleştirmiştir. KTÜ Yabancı Diller Yüksekokulunda İngilizce eğitimini almıştır. Halihazırda Uluslararası İlişkiler Kulübü ve KTÜ-SAM bünyesinde çalışmalar yürütmektedir.

Özlem Fatma Türkoğlu:

Staj Dönemi: Eylül 2022-Eylül 2023

5 Mart 2000 tarihinde İstanbul'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası ilişkiler %100 İngilizce bölümünde öğrenimimi sürdürmekteyim. Erasmus+ öğrenim hareketliliğimi 2020-2021 yılında Instituto Politécnico do Cávado e do Ave, Portekiz'de tamamladım. 2022 yılının yaz aylarında ise Administration Intern pozisyonunda Your Language Club'da Erasmus+ stajımı tamamladım. Erasmus Student Network'de 2020-2021 yılları arası aktif olarak yerel temsilci, ESN Turkey'de ise ulusal koordinatör görevinde bulundum. Şu an ise gönüllü olarak Portekiz'deki MYR Project derneğinde gönüllü olarak bulunmaktayım. C1 seviyesinde İngilizce, B1 seviyesi İspanyolca ve A2 seviyesi Portekizce dillerine hakimim. Hobilerim ise çizim yapmak, fotoğraf çekmek, farklı kültürleri, ülkeleri tanımak; gezmek, dil öğrenmek, kitap-makale-dergi okumak, film izlemek, bullet journaling yapmak ve kartpostal koleksiyonu yapmak bulunmaktadır.

Ebru Yıldırım:

Staj Dönemi: Eylül 2022-Aralık 2022

Ebru Yıldırım (01.01.2002) Gebze/Kocaeli doğumlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ikinci sınıf lisans öğrencisidir. Gönüllülük gerektiren etkinliklerde aktif olarak yer almaktadır. Başlıca akademik ilgi alanı Ortadoğu meselelerinin incelenmesidir. Yıldırım, Karadeniz Teknik Üniversitesi Stratejik Araştırma Merkezi'nde staj yapmakta ve bu deneyimin kendisine gelecekteki hedefleri için önemli kaynaklar sağlayacağına inanmaktadır.

Thara Issa:

Traineeship period: October 2022 - January 2023

Thara Issa is an undergraduate student in the Department of Balkan, Slavic and Oriental Studies at the University of Macedonia. She speaks Greek, English, Arabic and French. She is very active in volunteering and mobilising young people regarding their social contribution. Her main academic interests are international relations and the study of Middle Eastern issues. She wishes to specialise in the Middle East and its contemporary developments, particularly on conflicts and coexistence. Currently, she is doing her

Sahil Mammadov:

Traineeship period: March 2023

Sahil Mammadov is currently pursuing PhD in Political Science and Administration at the Doctoral School of Jan Kochanowski University of Kielce, located in Kielce, Poland. With a keen interest in the field of law, he previously obtained a Bachelor of Jurisprudence from Baku State University, followed by a Master's in International and European Law from University of Wroclaw. During their Master's studies, he was nominated to participate in the Erasmus+ studies program and spent two semesters studying at the University of Salzburg in Austria.
He has also gained substantial practical experience working as a Project Manager at VASW e.v. in Germany, as well as in international companies such as State Street and Zurich Insurance. His experience in various industries has given him a broad perspective on complex issues.
His research focuses on Qualitative analysis of National Policies in the Field of Migration and Asylum in the EU, with a particular emphasis on Germany, Italy, and Poland. His work undertakes to analyze the policies and practices in the region, addressing critical issues in the field of Migration and Asylum.

Beyza Kadı:

Staj Dönemi: Eylül 2023-Ocak 2024

25 Mart 2002 tarihinde Trabzon’da doğdum. Eğitimimi Karadeniz Teknik Üniversitesi %100 İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde 2. sınıf öğrencisi olarak sürdürmekteyim. İleri derecede İngilizce orta derecede Arapça biliyorum. 2020 yılında Teknofest İnsansız Su Altı Sistemleri kategorisinde ikincilik derecesi elde ettim. 2022 yılında Trabzon limanı Trabzonport’ta İnsan Kaynakları alanında staj yaptım. Karadeniz Teknik Üniversitesi Avrupa Birliği kulübünde Sponsorluk Komitesi Direktörlüğü görevini üstlenmekteyim. İlgi alanlarım diller, uluslararası ilişkiler, stratejik araştırmalar, inovasyon ve teknolojiden oluşuyor.