çift anadal ve yandal programlari

Üniversitemizin 14.04.2017 tarih 278 sayılı SK kararı ile Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü ÇİFT ANADAL ve YANDAL PROGRAMLARI’na öğrenci almaya başladı. Alınan karar gereği ÇİFT ANADAL ve YANDAL PROGRAMLARI’na kabul edilen bölümler aşağıdaki tabloda verilmiştir.

ÇİFT ANADAL ve YANDAL PROGRAMLARI

KTÜ Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümünde Yan Dal Yapabilecek Bölümler KTÜ Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümünde Çift Anadal Yapabilecek Bölümler
Makine Mühendisliği Makine Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği İnşaat Mühendisliği
Yazılım Mühendisliği Yazılım Mühendisliği
FEF Fizik Bölümü FEF Fizik Bölümü
FEF Kimya Bölümü FEF Kimya Bölümü

 

KTÜ OF TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ YANDAL PROGRAMI DERS HAVUZU
Yan Dal Programını bitirebilmek için aşağıdaki listeden en az 18 kredilik ders alınacaktır. Alınacak derslerin, öğrencinin ana dal programında almış olduğu derslerin aynısı veya benzeri olmaması gerekmektedir. Alınacak derslerin nihai kararını Bölüm Uyum Komisyonu verecektir.

KTÜ OF TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ      ÇİFT ANADAL PROGRAMI
Üniversitemizin 27.04.2018 tarih ve 288 sayılı Senato Kararı gereği çift anadala kabul edilen öğrenci, ikinci anadal programından en az 240 AKTS (Bölümümüzün tüm derslerini içermektedir.) değerinde ders alması gerekmektedir. Öğrencinin birinci anadal programında başarılı olduğu derslerle ilgili olarak Uyum Komisyonunun yapacağı değerlendirme sonucunda mevcut AKTS değeri hesaplandıktan sonra eksik kalan AKTS değerini sağlayacak kadar ders ikinci anadal programından belirlenir. İkinci anadal için belirlenecek bu ek derslerin toplam AKTS değeri 36'dan az olamaz.

 

KTÜ Çift Anadal ve Yandal Programları Uygulama Yönergesi için tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.