MÜDEK akreditasyonu

 Orman Endüstri Mühendisliği Programı MÜDEK Tarafından Gerçekleştirilen Akreditasyon Sürecinden Başarı İle Geçti . . .

Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından yapılan değerlendirme kapsamında, ilk olarak 01.05.2015 tarihinde akredite edilen Orman Endüstri Mühendisliği Programımızın, akreditasyon süresi yapılan MÜDEK değerlendirmesi sonucunda 30 Eylül 2026 tarihine kadar uzatılmıştır. 

 

 

 

 

Ülkemizde mühendislik eğitiminde kalite standartlarının oluşturulması ve ulusal bir kalite güvence sisteminin kurulması amacıyla kurulmuş olan MÜDEK yürürlükteki mühendislik eğitim programlarını akredite ederek tanınırlık vermektedir.

MÜDEK NEDİR?

Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK), 2002 yılından bu yana Türkiye’deki Mühendislik Fakültelerinde sürdürülen eğitim-öğretim çalışmalarının kalite standartlarını değerlendiren ve bu kapsamda bölümlere uluslararası geçerliliği olan EUR-ACE etiketi verme yetkisine sahip bir akreditasyon ajansıdır. MÜDEK, European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE) Avrupa’da akreditasyon verme hakkına sahip 10 ajanstan biridir. MÜDEK, akreditasyon süreçlerini takip ettiği fakültelere ziyaretler gerçekleştirerek belirlenmiş bir çok kriter çerçevesinde yaptığı değerlendirmeler sonunda bölümleri belli süreler için akredite etmektedir.