Karadeniz Teknik Üniversitesi kampüsü ulaşım anlamında oldukça elverişli bir konumdadır. Havaalanı yürüme mesafesindedir ve araçla yaklaşık 5 dakikada kampüse ulaşılabilir. Otobüs Termimali yaklaşık 10 dakikalık bir mesafededir ve şehir merkezi sadece 20 dakikalık bir uzaklıktadır.

Tüm gelen Erasmus+ öğrencilerini Trabzon Havalimanı’ndan karşılamak üzere gönüllü öğrenciler görevlendirilir. Bu yüzden, gelen Erasmus+ öğrencilerinin uluslar arası ofisle temasa geçmesi tavsiye edilir. Geliş formunu doldurup uluslar arası ofise göndermek çok önemlidir. Çünkü böylece gelişten önceden haberdar olunur. Eğer problem olur ve havaalanında sizi karşılayacak kimse olmazsa bu durumda yapılacak en iyi şey Rektörlük binasına gitmek Kurumsal Erasmus koordinatörlüğünü ya da Uluslararası Ofis Temsilcileriyle tanışmaktır. 

Eğer otobüsle gelirseniz, otobüs terminalinden çıkın ve bu terminalin kuzeyindeki ana yola yönelin. Terminalin önündeki yol boyunca Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) levhası olan minibüsleri bekleyin. Oradan üniversiteye gitmek sadece 5 dakika sürer Otobüs terminalinden de taksiye binebilirsiniz ve bu valizlerin olduğu düşünüldüğünde en kolay yoldur.