Beslenme Olanakları

Üniversitede, öğrencilerin yemek yiyip sosyalleşebilecekleri pek çok yer vardır. Öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun yemek ihtiyaçlarını karşılayan öğle ve akşam yemeklerinin uygun fiyatlarla verildiği bir yemekhane mevcuttur. Burada öğrencilere sunulan ve çorba, ana yemek, meyve ya da tatlıdan oluşan menü, mali olarak üniversite tarafından da desteklenmektedir. Buna ek olarak ana kampüs içinde bulunan kantin ve kafeteryalar sandviç ve fastfood gibi öğrencilerin isteklerine göre hazırlanan pişirilmiş yiyeceklere kadar çeşitli alternatifler sunmaktadır. Bu kantin ve kafeteryalar üniversite tarafından kiraya verilmiş fakülte binaları içinde bulunan birimlerdir. Bunların temizliği, sağlık koşullarına uygunluğu, fiyatları ve sundukları yiyeceklerin kalitesi üniversite yönetimi tarafından yakından takip edilmektedir. Kiralama esnasında anlaşılan şartlara ve kurallara uyulmadığı takdirde üniversitenin bu kurumları cezalandırma yetkisi vardır.

Ana kampüste öğrenci yurtları karşısında ve tüm bölümlerden yürüme mesafesinde bulunan bir alışveriş merkezi mevcuttur. Bu merkezde postane, market, hediyelik eşya dükkanı ,kitapçı, pastane, çamaşırhane, kırtasiye, berber, kafe ve lokanta bulunur. Buradaki lokanta oldukça farklı yiyecek seçenekleriyle çok fazla öğrenci tarafından hem öğle yemeği hem de akşam yemeği için tercih edilmektedir.

Kampüste bulunan yurtların hem yurtlarda kalan hem de dışarıdan gelen öğrencilere farklı yiyecekler sunan kantinleri vardır.

Ayrıca, kampüse yürüme mesafesinde akşam geç saatlere kadar hizmet veren ve çok çeşitli yemek seçenekleri sunan çok sayıda lokanta da mevcuttur. Kampüs dışındaki mekanlardan telefonla yiyecek siparişi de verilebilmektedir.