Deneme Erişimli Veritabanları

IEEE NOW Foundations & Trends Technology e-Kitaplar

ERİŞİM ADRESİ: https://ieeexplore.ieee.org/xpl/nowpublishers

İÇERİĞİ: Mühendislik, enerji ve bilgisayar bilimlerinde ortaya çıkan konular hakkında en güncel bilgileri sunar. Her başlık, alandaki araştırma liderleri tarafından yazılan ve hakem değerlendirmesiyle onaylanan ortalama 150 sayfalık tek bir monograftan oluşur.

ERİŞİM TARİHİ: 30 Haziran 2020


GIDEON (Global Infectious Diseases and Epidemiology Online Network) – Salgın Hastalıklar ve Epidemiyoloji Ağı

ERİŞİM ADRESİ: http://ovid.com/ovidweb.cgi?T=JS&NEWS=n&CSC=Y&PAGE=main&D=gideon

İÇERİĞİ: Bütün ülkelerde şimdiye kadar rastlanmış bütün hastalıklar ile ilgili bilgiler içerir. Her gün güncellenen veritabanı, en son salgın hastalıklar ile ilgili güncel bilgileri de içermektedir. 30 bin’den fazla grafik, canlı salgın hastalık yayılma haritası, ülkelere özel bilgiler ve çok daha fazlasını içermektedir.

ERİŞİM TARİHİ: 24 Nisan-22 Haziran 2020


5MINUTE CONSULT

ERİŞİM ADRESİ: https://www.5minuteconsult.com/

İÇERİĞİ: Klinisyen ve sağlık çalışanlarının tedavi esnasında ve kısıtlı zaman diliminde başvurabilecekleri bir kaynak olan 5minuteconsult, hastalıklar ve semptomlar, hasta bilgi kartları, videolar, ilaç künye, tedavi ve etkileşim bilgileri, algoritmalar ve labaratuvar testleri ile ilgili onbinlerce farklı kaynağı bir arada sunmaktadır.

ERİŞİM TARİHİ: 24 Nisan-22 Haziran 2020


LWW HEALTH LIBRARY

ERİŞİM ADRESİ: https://lwwhealthlibrary.com/umbrella-index.aspx

İÇERİĞİ: Güvenilir sağlık bilimleri eğitimi ve klinik uygulama kaynaklarını doğrudan öğrenci, araştırmacı, klinisyen ve sağlık profesyonellerine tek bir platform üzerinden ulaştıran bu kaynak, elzem ders kitapları, testler, vaka incelemeleri gibi pek çok bilgi kaynağına erişim sağlamaktadır. Uzaktan eğitim ve çevrimiçi öğrenmeyi destekler. 

KONU BAŞLIKLARI: Premium Basic Sciences, Clerkship, Board Review Series, Internal Medicine, Exercise Science, Physical Therapy, Physician Assistant (Core and Specialties/Rotations), Occupational Therapy, Premium Pharmacy, Advanced Practice Nursing, Nursing Made Incredibly Easy!

ERİŞİM TARİHİ: 24 Nisan-22 Haziran 2020


ACLAND’S VIDEO ATLAS OF HUMAN ANATOMY

ERİŞİM ADRESİ: https://aclandanatomy.com/

İÇERİĞİ: Gerçek Taze Kadavra Örnekleri ile Hazırlanmış 3D Rotasyonel Gross Anatomi Videoları içermektedir. Dünyaca ünlü Anatomi Profesorü Dr. Robert Acland - Louisville Tıp Fakültesi, Cerrahi Emeritus Profesörü - vücudun her bölgesinde kemikler, kaslar, tendonlar, organlar ve daha fazlasını kapsayan anatomik hareketi gösterir ve açıklar.

İnternet aracılığı ile erişilebilen bu atlas, tıp, hemşirelik, doktor asistanı, fizik / mesleki terapi, konuşma / dil ve dişçilik programları dahilindeki herhangi bir kurumun çalışanları, fakülte ve öğrencileri için mükemmel bir kaynaktır. Acland’ın İnsan Anatomisi Video Atlası, sınıfta ve pratikte aldıkları eğitim ve öğretimi desteklemek için temel bilgiler sağlar.

ERİŞİM TARİHİ: 24 Nisan-22 Haziran 2020


BATES VISUAL GUIDE TO PHYSICAL EXAMINATION 

ERİŞİM ADRESİ: https://batesvisualguide.com/index.aspx

İÇERİĞİ: OSCE klinik muhakeme modüllerinin yanı sıra baştan ayağa ve sistemlere dayalı fiziksel muayene tekniklerini içeren 8 saatten fazla klinik beceri videosu sunmaktadır. Videolar, Bates'in Fiziksel Muayene ve Tarihçe Kılavuzu'na dayanarak, metnin kanıta dayalı kökenlerini korur ve klinik doğruluğa ve serideki profilli hasta tiplerine dikkat ederek sınıflandırılmıştır. Klinisyenler uygulamasına ek olarak, bu kaynak, herhangi bir kurumun değerlendirme, hemşirelik, hekim asistanı, fizik veya mesleki terapi ve eczane programları içindeki değerlendirme veya klinik tıp kursları için idealdir.

ERİŞİM TARİHİ: 24 Nisan-22 Haziran 2020


MEDLINE COMPLETE

ERİŞİM ADRESİ için TIKLAYINIZ

İÇERİĞİ: PubMed veritabanının dünya üzerindeki en kapsamlı tam metin derlemesidir. En önde gelen tıp ve sağlık bilimleri dergilerinin birçoğunu gecikmesiz olarak erişime sunar. MEDLINE (PubMed) veri tabanında indekslenen dergilerin büyük bir kısmını hiçbir sınırlama getirmeden tam metin olarak içermektedir. Tıp literatürü içeriği açısından eksiksiz bir araştırma aracıdır. Ayrıca eczacılık, hemşirelik, veterinerlik ve hasta bakımı yönetimi gibi diğer ilgili alanlardaki araştırmacılar için de yüksek kaliteli dergileri tam metin olarak sunar.

ERİŞİM TARİHİ: 1 Temmuz 2020


CINAHL COMPLETE

ERİŞİM ADRESİ için TIKLAYINIZ

İÇERİĞİ: Hemşirelik, ebelik, hasta bakımı, destek sağlık bilimleri ve ilgili diğer tüm alanlar için yayımlanan temel dergileri içerir. 5.400’ün üzerinde dergi indeksi, 6 milyonun üzerinde kayıt, 1.500’ün üzerinde akademik dergi için taranabilir atıf kaydı vardır. CINAHL indeksinde en çok okunan ve kullanılan, en kaliteli dergilerin 1.200’den fazlasını tam metin olarak erişime sunar. Critical Care Nurse, British Journal of Nursing, Journal of Trauma Nursing, International Journal of Nursing Education ve Online Journal of Issues in Nursing gibi en önde gelen dergilerin birçoğunu gecikmesiz ve tam metin olarak içermektedir. Tam metin arşiv kapsamı 1937’li yıllara kadar uzanır. 

ERİŞİM TARİHİ: 1 Temmuz 2020


KARGER

ERİŞİM ADRESİ: https://www.karger.com/Journal

İÇERİĞİ: Tüm dünyada aboneleri bulunan Karger Yayınevi’nin önde gelen bazı dergilerine örnekler: Acta Cytologica, Acta Haematologica, Breast Care, Cardiology, Cells Tissues Organs,  Folia Primatologica, Human Development, Nephron, Ophthalmologica, Psychopathology. 

ERİŞİM TARİHİ: 15 Mayıs 2020


IGI GLOBAL

ERİŞİM ADRESİ için TIKLAYINIZ

İÇERİĞİ: Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım, İşletme ve Yönetim Bilimi, Eğitim Bilimleri, Mühendlislik ve Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler konularını içermektedir. InfoSci Books ve InfoSci Journals paketlerinden oluşmaktadır.

ERİŞİM TARİHİ: 16 Haziran 2020


HİPERKİTAP

ERİŞİM ADRESİ için TIKLAYINIZ

İÇERİĞİ: Akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri, Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesidir. Tarih, Edebiyat, Matematik, Felsefe, Sanat, Mühendislik gibi birçok konu başlığı altında 350’den fazla yayınevinin 20.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra Atlaslar, Sözlükler, Ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

ERİŞİM TARİHİ: 1 Temmuz 2020


IEEE E-LEARNING LIBRARY

ERİŞİM ADRESİ: HTTPS://IEEEXPLORE.IEEE.ORG/COURSES/HOME

İÇERİĞİ: Birçok konuda uzaktan eğitim kaynağından (e-öğrenme kursları) yararlanabilirsiniz. Mühendislik alanında ileri teknolojiler için çeşitli konularda 750'DEN FAZLA eğitim/kurs paketleri sunar. Bu Eğitim Paketleri mühendislik ve araştırma teknolojilerinin geniş bir sahasında tanınan uzmanlar tarafından verilmektedir. IEEE Xplore Dijital Kütüphanesi aracılığıyla sunulan yüzlerce çevrimiçi mühendislik ve teknoloji dersi ile öğrenciler alanlarındaki önde gelen uzmanlardan öğrenebilirler. Yapay Zeka, Blockchain, 5G, Otonom Araçlar, IoT, Siber Güvenlik ve çok daha fazlasını sunan birçok konuyu keşfedin. Bu kurslar, İnternet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan erişilebilir ve öğrencilerin mekandan bağımsız olarak öğrenmelerini sürdürmelerini kolaylaştırır.

SAĞLADIĞI SERTİFİKALAR
CEUS (CONTINUING EDUCATION UNITS): Kişinin katılımını resmi bir biçimde ölçen bir birimdir. IEEE e-Learning Library derlemelerini başarı ile bitirenler bu belgeyi kazanır.
PDHS (PROFESSIONAL DEVELOPMENT HOURS): Profesyonel Mühendislik ve Mimarlık alanlarında yüksek kalitede online eğitim programları ve Sertifikasyon sağlayan uluslararası bir kuruluştur.

ERİŞİM TARİHİ: 30 Haziran 2020