Akademisyenimiz ‘En İyi 1000 Bilim İnsanı’ Arasında, Türkiye’de 1. Dünyada 98. Sırada Yer Aldı

Uluslararası online akademik platform olan research.com’un ‘En İyi 1000 Bilim İnsanı’ sıralaması açıklandı. Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet SARI, Mühendislik ve Teknoloji alanında “En İyi 1000 Bilim İnsanı” listesinde, Türkiye’de 1. dünyada ise 98. sırada yer aldı.
Akademisyenler ve araştırmacılar için uluslararası ve öncü bir akademik platform olan ve dünyanın dört bir yanındaki politika yapıcılara, araştırmacılara, karar vericilere ve girişimcilere, farklı bilim alanlarında; dünyanın nereye gittiğine ve araştırmaların hangi konularda yoğunlaştığına, alanın önde gelen akademisyenlerinin çalışmalarıyla ilham vermeyi hedefleyen research.com tarafından her yıl tekrarlandığı üzere bu yıl da bilimsel çalışma sayısı, bilimsel çalışmalara yapılan atıf sayısı, h indeksi, disipline özgü araştırmalara verilen katkı, alınan ödüller vb. akademik veriler referans alınarak hazırlanan "Dünyanın En İyi 1000 Bilim İnsanı" listesinde, ülkemizden 36 bilim insanı yer aldı.
Yapılan bu sıralamaya göre, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet SARI, Mühendislik ve Teknoloji alanında "En İyi 1000 Bilim İnsanı" sıralamasında Türkiye'de 1. dünyada ise 98. sırada yer aldı.
Ayrıntılı bilgi için https://research.com/scientists-rankings/engineering-and-technology/tr linkine tıklayınız.