Üniversitemizde Türk Kızılay Butik Mağazası Açıldı

İhtiyaç sahibi öğrencilerimize ücretsiz kıyafet desteği sunmak için butik mağazalar açan Türk Kızılay, Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde de bir mağaza açtı. Üniversitemizde her yıl düzenli olarak yapılan giyim yardımları kapsamında, bu yıl da Üniversitemiz ile Türk Kızılay iş birliğiyle gerçekleştirilen Kızılay Butik Projesi ile ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin giyim ihtiyaçları karşılanacaktır.

Hayırsever vatandaşların ve yardımsever firmaların katkılarıyla hazırlanan bağışları, Üniversitemiz vasıtasıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmayı hedefleyen mağazanın açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, yönetim ekibi ve öğrenciler katıldı. İçerisinde giyinme kabinleri, raf ve stantlarda çeşitli ve kaliteli giyim ürünlerinin yer aldığı mağazaya gelen öğrencilerin, normal bir mağazadan alışveriş yapar gibi ürünlerini seçmesi ve bu ürünlere hiçbir ücret ödemeden sahip olması fikrinden yola çıkılmakla birlikte yapılan bağışların, gerçek ihtiyaç sahiplerine, öğrencilerimize ulaşması; aslında hediye edilmesi amaçlanmaktadır.

Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarken Üniversitemizde öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin beklentilerinin tespiti ve temini hususunda ciddi bir çaba sarf ettiklerini ve bu kapsamda başlatılan hizmetin yerine ulaşması noktasında gerekli hassasiyeti göstereceklerini belirtti.

Üniversitemiz Kızılay Kulübü öğrencilerinin görev yapacağı Kızılay Butik aracılığıyla giysi yardımlarının ihtiyaçlı öğrencilerimize dağıtımı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı binası birinci katında, Çarşamba ve Cuma günleri 10.00-16.00 saatleri arasında yapılacaktır.