Rektörümüz, Engelli Öğrenciler ve Personel ile Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI ve beraberindeki Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Halil İbrahim OKUMUŞ, Prof. Dr. Cemil RAKICI ve Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bünyamin ER, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, Üniversitemizin değerli mensupları engelli öğrencilerimiz ve personelimiz ile Üniversitemiz Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen organizasyonda, hep birlikte yapılan kahvaltının ardından konuklarla sohbet eden ve taleplerini dinleyen yönetimimiz; engelsiz bir üniversitenin önemine vurgu yaparak özel gereksinimli tüm mensuplarımızın, Üniversitemizin tüm imkânlarından, beklentilerine yönelik olarak verimli bir şeklide faydalanması amacıyla tamamlanan ve sürdürülen çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Program, Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI'nın yaptığı, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu (TİHEK) Üyesi Dilek ERTÜRK'ün konuşmacı olarak katıldığı "Engellilikle Mücadele" başlıklı etkinlik ile devam etti. Türkiye'de insan haklarının korunması ve geliştirilmesi, ayrımcılıkla mücadele, ulusal önleme mekanizması misyonunu üstlenen TİHEK'in çalışma mekanizması ile ilgili değerli bilgiler aktaran Dilek ERTÜRK, programın sonunda konu ile ilgili soruları cevaplandırdı.