yetenek kapısı

Değerli Öğrencilerimiz,

Eğitiminizin yanında kariyer gelişiminize destek vermek ve farklı kariyer imkânlarına erişiminizi kolaylaştırmayı önemsiyoruz.

Bu doğrultuda üniversite kariyer merkezimizin de içinde olduğu, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından iş/staj ilanları ve kariyer etkinliklerinden haberdar olup kolayca başvurabileceğiniz ve profesyonel kariyer danışmanlığı alabileceğiniz çevrimiçi platform olan  “Yetenek Kapısı”nı hizmetinize sunmuştur.

Öğrenciliğiniz ve hatta mezun olduktan sonra da sizlere sunduğumuz kariyer fırsatlarından faydalanabilmeniz için  https://www.yetenekkapisi.org/login adresi üzerinden sisteme dâhil olmanızı öneriyoruz.

İlanlar, etkinlikler ve duyurulardan en önce haberdar olmak için Yetenek Kapısını düzenli olarak ziyaret etmenizi önerir, ihtiyacınız olduğu her zaman Kariyer Merkezimizden destek alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Sevgi ve saygılarımızla.

Yetenek Kapısı’na Neden Kayıt Olmalısın?

1- Sadece üniversite öğrencisi ve mezunu olan genç yeteneklere açık bir platformdur. Senin eğitim seviyene uygun olmayan ilanlarla zaman kaybetmezsin.

2- T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından tüm üniversitelerin hizmetine sunulmuş tamamen yerli ve milli bir yazılımdır. Burada paylaştığın verilerin güvende olduğundan emin olabilirsin.

3- Kamu ve özel sektörden pek çok işverenin staj ve is ilanlarından haberdar olup başvurabilirsin.

4- Üniversitenin ve işverenlerin düzenlediği kariyer etkinliklerini takip edebilir ve bunlara kaydolabilirsin.

5- Kariyer gelişimini ve eğitimini destekleyecek programlar hakkındaki bilgilere “Duyurular” bölümünden ulaşabilirsin.

6- Bölümün, eğitimin ya da mezun olduktan sonra neler yapabileceğin ile ilgili soruların mı var? Cevaplar için sistem üzerinden Kariyer Merkezindeki profesyonel danışmanlardan randevu alarak çevrim içi ya da yüz yüze görüşme yapabilirsin.

7- Üniversitende veya pek çok üniversitenin is birliği ile bölgende düzenlenen Kariyer Fuarlarını ve fuarlardaki etkinlikleri takip edip, katılabilirsin.

 

 

Yetenek Kapısı’na Nasıl Kayıt Olabilirsin?

1- www.yetenekkapisi.org adresinden “Öğrenci Kaydı” sekmesine tıkla.

2- Formdaki gerekli bilgileri doldur.

3- E-Posta adresine veya cep telefonuna gelen aktivasyon linkine tıkla ve şifreni oluştur.

4- Kayıt olurken kullandığın e-posta adresin, kullanıcı adın olarak tanımlandı. Bu e-posta adresin ve şifren ile sisteme giriş yap.

5- Sol menüde yer alan “Profil” kısmındaki tüm bölümleri doldur çünkü is ilanlarına başvurduğunda işverenler senin hakkındaki bilgileri buradan görecekler.

6- Artık ilgini çeken Is/Staj İlanı, Etkinlikler, Kariyer Fuarlarına başvuru yapabilirsin!

7- İlanlar, etkinlikler ve duyurulardan en önce haberdar olmak istiyorsan, Yetenek Kapısını düzenli takip etmeyi unutma!