KARİYER REHBERİ
FAALİYETLER
T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Akademisyenlerimiz İle Buluşuyor etkinliği gerçekleştirildi.
T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle, 18 Kasım 2021 saat 10.30’da Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde “T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Akademisyenlerimiz İle Buluşuyor” isimli etkinlik düzenlendi. KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU’nun moderatörlüğünü üstlendiği etkinlik Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref KALAYCI, TENMAK BOREN Başkanı Prof. Dr. Abdülkerim YÖRÜKOĞLU ve Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan KELEŞER’in katılımlarıyla sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.
Etkinlikte bor madeni hakkında genel hatlarıyla bilgilendirme yaparak konuşmalarına başlayan TENMAK BOREN Başkanı Prof. Dr. Abdülkerim YÖRÜKOĞLU, bor madeninin kullanım alanlarından, Türkiye’nin zengin bor varlığından ve TENMAK BOREN olarak ülkemizde yürüttükleri faaliyetlerden bahsetti.
Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan KELEŞER ise konuşmalarında Eti Maden İşletmeleri’nin bor madeni başta olmak üzere ülkemizde yürütmekte olduğu maden çalışmalarına, geleceğe dönük planlarına ve bu alanda akademi camiasından beklentilerine yer verdi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref KALAYCI, bakanlık tarafından maden araştırmaları alanında hem saha hem de Ar-Ge faaliyetleri için sağlanan destek ve imkanlara dair konuşmalarını gerçekleştirdi. Etkinliğimiz, plaket takdimi ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Karadeniz Teknik Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolünün ardından sona erdi.
23 Kasım 2021
Trabzon Teknoloji Derneği'nin 15 Temmuz 2024 tarihindeki pikniğinde üyeler sosyalleşip gelecek etkinlikleri tartışmış ve Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU' na plaket sunulmuştur.
16 Temmuz 2024
Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ tarafından verilen Üretkenlik için Bulut Ortamında Excel Eğitimi çevrimiçi olarak Tamamlandı
11 Temmuz 2024
24-26 Haziran 2024 tarihlerinde düzenlenen kariyer konferansına Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezimiz adına Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ katılım sağladı.
06 Temmuz 2024
LÖSEV Fayda Projesi sorumluları, Kariyer Merkezini ziyaret ederek, Merkez Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU ile olası iş birliği ve destek programlarını görüştü.
03 Haziran 2024
KTÜ Kariyer Merkezi öncülüğünde, 15 Mayıs 2024 tarihinde İŞKUR, Trabzon Şubesi'nin desteğiyle ?İş Kulübü Atölyr Çalışması? isimli eğitim etkinliği gerçekleştirildi.
17 Mayıs 2024
KTÜ'de Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi koordinatörlüğünde düzenlenen "Gençlerin Gözünden Kariyer 4.0" Projesi'nin Karadeniz Bölge Çalıştayı, Rektörlük ziyareti ile başlamıştır.
17 Mayıs 2024
14-15 Mayıs Akçaabat Şehit Gökhan Uzun İmam Hatip Ortaokulu'nda "4006/A TÜBİTAK BİLİM FUARI" düzenlendi.
16 Mayıs 2024
KTÜ'de Öğrencilere Yönelik 'CV Hazırlama Teknikleri' Eğitimi Verildi
14 Mayıs 2024
KTÜ Kariyer Merkezi Yönetim Kurulu üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Kanuni Anadolu Lisesi'ndeki öğrenciler ile buluştu.
03 Mayıs 2024
Kariyer Merkezi Temsilcileri, üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Vakfıkebir Fen Lisesi'nde bir etkinlik düzenledi
26 Nisan 2024
KTÜ LÖSEV Fayda Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda düzenledikleri etkinlikte çocuklara geleneksel oyunlar ve çeşitli etkinlikler sunarak, fidan hediye ettiler.
25 Nisan 2024
Kariyer Planlama Erken Yaşta Başlar
24 Nisan 2024