KARİYER REHBERİ
FAALİYETLER
Smartplan BIM Buluşmaları etkinliği gerçekleştirildi.
KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Smartplan ortaklığıyla düzenlenen “Smartplan BIM Buluşmaları” başlıklı etkinliğimiz 15 - 16 Aralık 2021 tarihlerinde Barış KORKMAZ, Çağrı SARIKOYUNCU ve Önder ÖZTÜRK’ün sunumlarıyla Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi. KTÜ Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü akademisyenlerinden Prof. Dr. Habibe ACAR ve KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU önderliğinde; KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi stajyerleri Zeynep KÜÇÜK BAYRAK, Fatih ATAGÜN ve Yusuf CEYLAN’ın moderatörlüğü ile gerçekleşen etkinliğimize akademisyen ve öğrencilerden oluşan 345 kişi katılım sağladı.
Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) hakkında genel bilgiler verilerek başlanan etkinliğimizin ilk gününde konuşmacılarımız, BIM kavramını mekanların fiziksel ve fonksiyonel özelliklerinin dijital temsillerinin üretilmesini içeren bir süreç olarak tanımladı. Ardından BIM sürecinin işleyişine ve bu süreç içerisinde nelere dikkat edilmesi gerektiğine değindi. BIM uygulamalarına örnekler verilerek devam eden etkinliğimizde bu modelleme sürecinin içerisinde Smartplan olarak bulundukları konumdan, mühendislik, mimarlık ve tasarım alanında yürütmekte oldukları faaliyetlerden söz edildi.
Etkinliğimizin ikinci gününde ise nokta bulutu ve akıllı şehir kavramları üzerinde duruldu. Smartplan olarak yürütmekte oldukları akıllı şehir projelerinden ve tasarım yapılırken sıklıkla kullanılan bilgisayar programlarından bahsedildi. Katılımcıların sorularının yanıtlanması, işbirliği protokolünün imzalanması ve KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU’nun konuşmacılarımıza plaket takdimi sonrası etkinliğimiz sona erdi.
20 Aralık 2021
Trabzon Teknoloji Derneği'nin 15 Temmuz 2024 tarihindeki pikniğinde üyeler sosyalleşip gelecek etkinlikleri tartışmış ve Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU' na plaket sunulmuştur.
16 Temmuz 2024
Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ tarafından verilen Üretkenlik için Bulut Ortamında Excel Eğitimi çevrimiçi olarak Tamamlandı
11 Temmuz 2024
24-26 Haziran 2024 tarihlerinde düzenlenen kariyer konferansına Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezimiz adına Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ katılım sağladı.
06 Temmuz 2024
LÖSEV Fayda Projesi sorumluları, Kariyer Merkezini ziyaret ederek, Merkez Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU ile olası iş birliği ve destek programlarını görüştü.
03 Haziran 2024
KTÜ Kariyer Merkezi öncülüğünde, 15 Mayıs 2024 tarihinde İŞKUR, Trabzon Şubesi'nin desteğiyle ?İş Kulübü Atölyr Çalışması? isimli eğitim etkinliği gerçekleştirildi.
17 Mayıs 2024
KTÜ'de Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi koordinatörlüğünde düzenlenen "Gençlerin Gözünden Kariyer 4.0" Projesi'nin Karadeniz Bölge Çalıştayı, Rektörlük ziyareti ile başlamıştır.
17 Mayıs 2024
14-15 Mayıs Akçaabat Şehit Gökhan Uzun İmam Hatip Ortaokulu'nda "4006/A TÜBİTAK BİLİM FUARI" düzenlendi.
16 Mayıs 2024
KTÜ'de Öğrencilere Yönelik 'CV Hazırlama Teknikleri' Eğitimi Verildi
14 Mayıs 2024
KTÜ Kariyer Merkezi Yönetim Kurulu üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Kanuni Anadolu Lisesi'ndeki öğrenciler ile buluştu.
03 Mayıs 2024
Kariyer Merkezi Temsilcileri, üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Vakfıkebir Fen Lisesi'nde bir etkinlik düzenledi
26 Nisan 2024
KTÜ LÖSEV Fayda Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda düzenledikleri etkinlikte çocuklara geleneksel oyunlar ve çeşitli etkinlikler sunarak, fidan hediye ettiler.
25 Nisan 2024
Kariyer Planlama Erken Yaşta Başlar
24 Nisan 2024