KARİYER REHBERİ
FAALİYETLER
KTÜden Başarı Hikayeleri-2 etkinliği gerçekleştirildi.
KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “KTÜ'den Başarı Hikâyeleri-2” başlıklı etkinliğimiz 27 Aralık 2021 saat 14.00’te TRİOS 2023 Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR'ın sunumuyla Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde 254 kişinin katılımıyla sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi. Ayrıca Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine ve Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi yönetimini ziyaret etti.
Açılış konuşmalarını, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Halil İbrahim OKUMUŞ’un yaptığı ve “TRİOS, Türkiye İkitelli Organize Sanayi kelimelerinin baş harflerinden oluşan ayrıca uluslararası anlamı da olan bir markadır. 2023 ise ekonomi alanında Türkiye’nin yüzüncü yıl vizyonuna olan inancı ve katkıyı temsil etmektedir. TRİOS’un uluslararası alandaki açılımı ise Turkey Industrıal Organızed site olarak kullanılmaktadır.” sözlerine yer verdiği program, TRİOS 2023 Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR'ın sunumu ile devam etti.
Mehmet Mahşuk GÜLAÇAR, “Ülkemizi iyi tanımamız lazım. Bu ülke, dünyada eşi benzeri olmayan bir özelliğe sahiptir. Nüfusu 84 milyon ancak dünyada 1.5 milyar sevdalısı olan bir ülke… Dolayısıyla ülkemizin bütün kaynaklarının koordine olması lazım. Kardeşlik hukuku içerisinde birbirimizi severek ve ötekileştirmeden, ülkemizin insanları olarak kucaklaşmayı bilmeli ve bunun neticesinde de üreten, başarı elde eden anlayışı temsil eden bir ülke haline gelmeliyiz.” sözlerine yer vererek gelişmişlik düzeyinin ve rol model olmanın önemine vurgu yaptığı, kıymetli tecrübelerini aktardığı ve kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdığı program, karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.
31 Aralık 2021
Trabzon Teknoloji Derneği'nin 15 Temmuz 2024 tarihindeki pikniğinde üyeler sosyalleşip gelecek etkinlikleri tartışmış ve Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU' na plaket sunulmuştur.
16 Temmuz 2024
Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ tarafından verilen Üretkenlik için Bulut Ortamında Excel Eğitimi çevrimiçi olarak Tamamlandı
11 Temmuz 2024
24-26 Haziran 2024 tarihlerinde düzenlenen kariyer konferansına Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezimiz adına Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ katılım sağladı.
06 Temmuz 2024
LÖSEV Fayda Projesi sorumluları, Kariyer Merkezini ziyaret ederek, Merkez Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU ile olası iş birliği ve destek programlarını görüştü.
03 Haziran 2024
KTÜ Kariyer Merkezi öncülüğünde, 15 Mayıs 2024 tarihinde İŞKUR, Trabzon Şubesi'nin desteğiyle ?İş Kulübü Atölyr Çalışması? isimli eğitim etkinliği gerçekleştirildi.
17 Mayıs 2024
KTÜ'de Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi koordinatörlüğünde düzenlenen "Gençlerin Gözünden Kariyer 4.0" Projesi'nin Karadeniz Bölge Çalıştayı, Rektörlük ziyareti ile başlamıştır.
17 Mayıs 2024
14-15 Mayıs Akçaabat Şehit Gökhan Uzun İmam Hatip Ortaokulu'nda "4006/A TÜBİTAK BİLİM FUARI" düzenlendi.
16 Mayıs 2024
KTÜ'de Öğrencilere Yönelik 'CV Hazırlama Teknikleri' Eğitimi Verildi
14 Mayıs 2024
KTÜ Kariyer Merkezi Yönetim Kurulu üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Kanuni Anadolu Lisesi'ndeki öğrenciler ile buluştu.
03 Mayıs 2024
Kariyer Merkezi Temsilcileri, üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Vakfıkebir Fen Lisesi'nde bir etkinlik düzenledi
26 Nisan 2024
KTÜ LÖSEV Fayda Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda düzenledikleri etkinlikte çocuklara geleneksel oyunlar ve çeşitli etkinlikler sunarak, fidan hediye ettiler.
25 Nisan 2024
Kariyer Planlama Erken Yaşta Başlar
24 Nisan 2024