KARİYER REHBERİ
FAALİYETLER
Kariyer Yolunda İletişim
Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş katkılarıyla KTÜ Kariyer Merkezi’nin düzenlediği “Kariyer Yolunda İletişim” başlıklı ücretsiz ve sertifikalı eğitim 25 Kasım 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirildi.
Günümüz küreselleşen dünyasında imajın neleri ifade edebileceği, neleri değiştirebileceğin farkında olmak çok önemlidir. Konuşma şeklimiz ve diksiyonumuz, dış görünüşümüzden sonra bizi karşımızdakilere tanıtan ve fikir sahibi olmalarını sağlayan önemli bir unsurdur. Karşımızdaki insanlara kendimizden bahsederken diksiyonumuz ne kadar düzgün olursa bıraktığımız inlenim de o kadar iyi olur. Çünkü beden dili, insanların iletişim kurmalarını sağlayan ilk araçtır. Bu yüzden başarılı bir konuşmanın olmasında beden dilini kullanmanın da önemi büyüktür.
Kariyer Danışmanımız Öğr. Gör. Setenay Şevik’in moderatörlüğünde yürütülen ve Kurumsal İletişim Yönetmeni Sn. Büşra Sarıismail’in konuk olduğu eğitimde beden dilini kullanma, imaj oluşturma ve kendimizi ifade etme şeklimiz olan diksiyonun kariyer yolundaki etkilerinden bahsedildi ve sorular cevaplandı. 89 öğrencinin katılım gösterdiği eğitim öğrencilerin kendilerine duydukları özgüveni geliştirerek nasıl etkin bir şekilde kullanabilecekleri konusunda verilen tavsiyelerle sona erdi.
12 Kasım 2021
Trabzon Teknoloji Derneği'nin 15 Temmuz 2024 tarihindeki pikniğinde üyeler sosyalleşip gelecek etkinlikleri tartışmış ve Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU' na plaket sunulmuştur.
16 Temmuz 2024
Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ tarafından verilen Üretkenlik için Bulut Ortamında Excel Eğitimi çevrimiçi olarak Tamamlandı
11 Temmuz 2024
24-26 Haziran 2024 tarihlerinde düzenlenen kariyer konferansına Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezimiz adına Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ katılım sağladı.
06 Temmuz 2024
LÖSEV Fayda Projesi sorumluları, Kariyer Merkezini ziyaret ederek, Merkez Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU ile olası iş birliği ve destek programlarını görüştü.
03 Haziran 2024
KTÜ Kariyer Merkezi öncülüğünde, 15 Mayıs 2024 tarihinde İŞKUR, Trabzon Şubesi'nin desteğiyle ?İş Kulübü Atölyr Çalışması? isimli eğitim etkinliği gerçekleştirildi.
17 Mayıs 2024
KTÜ'de Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi koordinatörlüğünde düzenlenen "Gençlerin Gözünden Kariyer 4.0" Projesi'nin Karadeniz Bölge Çalıştayı, Rektörlük ziyareti ile başlamıştır.
17 Mayıs 2024
14-15 Mayıs Akçaabat Şehit Gökhan Uzun İmam Hatip Ortaokulu'nda "4006/A TÜBİTAK BİLİM FUARI" düzenlendi.
16 Mayıs 2024
KTÜ'de Öğrencilere Yönelik 'CV Hazırlama Teknikleri' Eğitimi Verildi
14 Mayıs 2024
KTÜ Kariyer Merkezi Yönetim Kurulu üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Kanuni Anadolu Lisesi'ndeki öğrenciler ile buluştu.
03 Mayıs 2024
Kariyer Merkezi Temsilcileri, üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Vakfıkebir Fen Lisesi'nde bir etkinlik düzenledi
26 Nisan 2024
KTÜ LÖSEV Fayda Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda düzenledikleri etkinlikte çocuklara geleneksel oyunlar ve çeşitli etkinlikler sunarak, fidan hediye ettiler.
25 Nisan 2024
Kariyer Planlama Erken Yaşta Başlar
24 Nisan 2024