KARİYER REHBERİ
FAALİYETLER
"İnsan Faktörü" etkinliği gerçekleştirildi.
KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ve KTÜ Orman Endüstri Mühendisliği Bilim Kulübü ortaklığıyla düzenlenen “İnsan Faktörü” başlıklı etkinliğimiz 6 Aralık 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirildi. KTÜ Orman Endüstri Mühendisliği Bilim Kulübü Başkanı Sinan Emre KÖSEOĞLU moderatörlüğünde Tevfik UYAR’ın sunumuyla gerçekleştirilen etkinliğimize çeşitli üniversitelerden akademisyen ve öğrencilerden oluşan 76 kişi katılım sağladı.
Günümüzde başlıca ölüm nedenleri kanser, kalp hastalıkları gibi sağlık sorunları olmasına rağmen neden örümcekler, yılanlar ve yükseklik gibi şeylerden daha çok korkuyoruz? Neden kansere sebep olduğunu bildiğimiz sigarayı gördüğümüzde hemen koşarak kaçmıyoruz, ama bize hiçbir zararı olmayacak bir örümcek gördüğümüzde bayılacak kadar çok korkuyoruz? Bu soruların cevabını beynimizin gelişimine bağlayan Tevfik Uyar, sosyal uyum ve bu konuda yapılan deneylerden de bahsederek, algı kavramını insan faktörü üzerinden ele alan UYAR zihinsel kusurların farkına varmanın ve sağlıklı düşünmenin önemini de vurguladı. Etkinliğimiz katılımcıların sorularının yanıtlanması ile sona erdi.
08 Aralık 2021
Trabzon Teknoloji Derneği'nin 15 Temmuz 2024 tarihindeki pikniğinde üyeler sosyalleşip gelecek etkinlikleri tartışmış ve Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU' na plaket sunulmuştur.
16 Temmuz 2024
Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ tarafından verilen Üretkenlik için Bulut Ortamında Excel Eğitimi çevrimiçi olarak Tamamlandı
11 Temmuz 2024
24-26 Haziran 2024 tarihlerinde düzenlenen kariyer konferansına Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezimiz adına Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ katılım sağladı.
06 Temmuz 2024
LÖSEV Fayda Projesi sorumluları, Kariyer Merkezini ziyaret ederek, Merkez Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU ile olası iş birliği ve destek programlarını görüştü.
03 Haziran 2024
KTÜ Kariyer Merkezi öncülüğünde, 15 Mayıs 2024 tarihinde İŞKUR, Trabzon Şubesi'nin desteğiyle ?İş Kulübü Atölyr Çalışması? isimli eğitim etkinliği gerçekleştirildi.
17 Mayıs 2024
KTÜ'de Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi koordinatörlüğünde düzenlenen "Gençlerin Gözünden Kariyer 4.0" Projesi'nin Karadeniz Bölge Çalıştayı, Rektörlük ziyareti ile başlamıştır.
17 Mayıs 2024
14-15 Mayıs Akçaabat Şehit Gökhan Uzun İmam Hatip Ortaokulu'nda "4006/A TÜBİTAK BİLİM FUARI" düzenlendi.
16 Mayıs 2024
KTÜ'de Öğrencilere Yönelik 'CV Hazırlama Teknikleri' Eğitimi Verildi
14 Mayıs 2024
KTÜ Kariyer Merkezi Yönetim Kurulu üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Kanuni Anadolu Lisesi'ndeki öğrenciler ile buluştu.
03 Mayıs 2024
Kariyer Merkezi Temsilcileri, üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Vakfıkebir Fen Lisesi'nde bir etkinlik düzenledi
26 Nisan 2024
KTÜ LÖSEV Fayda Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda düzenledikleri etkinlikte çocuklara geleneksel oyunlar ve çeşitli etkinlikler sunarak, fidan hediye ettiler.
25 Nisan 2024
Kariyer Planlama Erken Yaşta Başlar
24 Nisan 2024