KARİYER REHBERİ
FAALİYETLER
Girişimci Kadınlar Öğrenci Kulüpleri ile Buluşuyor etkinliği gerçekleştirildi.
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen, TOBB Trabzon Kadın Girişimciler Kurulu ve KTÜ Kariyer Merkezi tarafından desteklenen "Girişimcilik ve Girişimcilikte Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" başlıklı Cafe Europe etkinliği gerçekleştirildi.
KTÜ'deki öğrenci kulüplerinin başkan ve temsilcilerinin katıldığı etkinlikte konuşan TOBB Kadın Girişimciler Üst Kurul Üyesi, TOBB Trabzon İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Zühal AKYÜZLÜ, gençlerle deneyim paylaşımında bulunarak TOBB; TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, ticaret ve sanayi odalarının çalışma biçimleri hakkında bilgilendirme yaptı. AKYÜZLÜ, girişimci olmak isteyen gençlere birçok destek verildiğini anımsatarak, "Özellikle TOBB, kadın girişimcilerin daha fazla öne çıkması bağlamında her zaman sizlerin yanında olacaktır" dedi. AKYÜZLÜ, Avrupa Birliği'nin girişimcilik ve girişimcilikte toplumsal cinsiyet eşitliğine önem verdiğini de kaydederek gençlerin Avrupa Birliği programlarına karşı daha ilgili olmalarını da önerdi. AKYÜZLÜ'nün konuşmasının ardından TTSO Trabzon AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yakup KARBUZ da söz alarak AB Bilgi Merkezi hakkında açıklamalarda bulundu. KARBUZ gençlerle sürekli çalıştıklarını önümüzdeki süreçte bu çalışmalarını daha da artıracaklarını vurguladı. Trabzon Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Seyyare SUNGUR ve Elif ÇAKIROĞLU da girişimcilik tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. KTÜ Kariyer Merkezi Kariyer Danışmanı Öğr. Gör. Ahmet KÜÇÜK böyle bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen kişilere ve katılımcılara teşekkür ederek, KTÜ ile şehri ve iş dünyasını birleştirecek olan ve öğrencilere katkı sağlayacak olan her organizasyonda bulunmak istediklerini, her zaman işbirliğine açık olduklarını ifade etti.
Konuşmaların ardından söz alan kulüp temsilcisi gençler, düzenlenen etkinlikten son derece etkilendiklerini ve hem AB Bilgi Merkezi ile hem de iş insanları ile daha yakından çalışmaya devam edeceklerini vurguladılar.
26 Ekim 2021
Trabzon Teknoloji Derneği'nin 15 Temmuz 2024 tarihindeki pikniğinde üyeler sosyalleşip gelecek etkinlikleri tartışmış ve Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU' na plaket sunulmuştur.
16 Temmuz 2024
Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ tarafından verilen Üretkenlik için Bulut Ortamında Excel Eğitimi çevrimiçi olarak Tamamlandı
11 Temmuz 2024
24-26 Haziran 2024 tarihlerinde düzenlenen kariyer konferansına Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezimiz adına Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ katılım sağladı.
06 Temmuz 2024
LÖSEV Fayda Projesi sorumluları, Kariyer Merkezini ziyaret ederek, Merkez Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU ile olası iş birliği ve destek programlarını görüştü.
03 Haziran 2024
KTÜ Kariyer Merkezi öncülüğünde, 15 Mayıs 2024 tarihinde İŞKUR, Trabzon Şubesi'nin desteğiyle ?İş Kulübü Atölyr Çalışması? isimli eğitim etkinliği gerçekleştirildi.
17 Mayıs 2024
KTÜ'de Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi koordinatörlüğünde düzenlenen "Gençlerin Gözünden Kariyer 4.0" Projesi'nin Karadeniz Bölge Çalıştayı, Rektörlük ziyareti ile başlamıştır.
17 Mayıs 2024
14-15 Mayıs Akçaabat Şehit Gökhan Uzun İmam Hatip Ortaokulu'nda "4006/A TÜBİTAK BİLİM FUARI" düzenlendi.
16 Mayıs 2024
KTÜ'de Öğrencilere Yönelik 'CV Hazırlama Teknikleri' Eğitimi Verildi
14 Mayıs 2024
KTÜ Kariyer Merkezi Yönetim Kurulu üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Kanuni Anadolu Lisesi'ndeki öğrenciler ile buluştu.
03 Mayıs 2024
Kariyer Merkezi Temsilcileri, üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Vakfıkebir Fen Lisesi'nde bir etkinlik düzenledi
26 Nisan 2024
KTÜ LÖSEV Fayda Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda düzenledikleri etkinlikte çocuklara geleneksel oyunlar ve çeşitli etkinlikler sunarak, fidan hediye ettiler.
25 Nisan 2024
Kariyer Planlama Erken Yaşta Başlar
24 Nisan 2024