Sayın Mezunumuz,


Hayatınızın belirli bir dönemini yoğun olarak geçirdiğiniz, ancak eminim ki çok güzel anılarla mezun olduğunuz Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü olarak sizlerle gurur duyuyor ve sizleri bölümümüzün vizyonu olarak görüyoruz. Sizlerin mezuniyetlerinizden sonra atıldığınız iş hayatındaki başarılarınız bizi her zaman onurlandırmakta ve daha iyi mühendisler yetiştirmek için ivme kazandırmaktadır.

Bölüm eğitim-öğretim kalitelimizi sürekli iyileştirme ve geliştirme kapsamında ve mezunlarımızın daha donanımlı olması için bölüm öğretim üyeleri olarak bizler, bir sürekli iyileştirme ve geliştirme programı olan MÜDEK (Mühendislik Eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından belirlenen kriterleri sağlama konusunda önemli aşamalar kaydettik. Bu aşamalar, altyapı, ders programları, ders içerikleri, öğrenci-öğretim üyesi ilişkileri, mezunlarla iletişim ve arşivleme gibi faaliyetleri kapsamaktadır. Tüm faaliyetler gelişmiş ülkelerdeki Jeofizik Mühendisliği eğitim-öğretim seviyeleri ile eşdeğerlik sağlamak, güncel ifadeyle “akredite” olmak, yani “siz mezunlarımız” içindir.

MÜDEK tarafından 2009-Aralık ayında geçirdiğimiz denetleme sonucunda Eylül 2010-Eylül 2012 tarihleri arasında olmak üzere programımız 2 yıllık akredite olmuştur ve akreditasyon belgesini almıştır.  Bu belgeyi almış olmaktan fevkalade gururlu ve mutluyuz. Bu süreçte sizlerden aldığımız geri dönüşlerin çok önemli katkıları olmuştur. Bu anlamda bölüm personelim ve öğrencilerimiz adına sizlere içtenlikle teşekkür ederim.

MÜDEK süreci tüm hızıyla devam etmektedir. Koyduğumuz hedefleri yakalamak için kaliteyi sürekli geliştirme ve iyileştirmek zorunluluğumuz vardır. Mezunlarımızın mezuniyetlerinden sonra başarılı işlere imza atmaları, hem ulusal hem de uluslar arası ortamlarda mesleki alanda aranan ve yer bulabilen mühendisler olması için gayretlerimizi daha da artırmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bu nedenle sizlerin katkılarını çok önemli buluyoruz.

Jeofizik Mühendisliği Bölümü olarak program eğitim amaçlarımızın güncellenmesi konusunda bölümümüzün özgörevinin (misyon) belirlenmesi ve sizlerin mezuniyet sonrası beklentileri önemli olacaktır. Bu nedenle sizlere sunduğumuz/gönderdiğimiz bu anketi doldurup belirtilen süre içinde geriye dönüş yapmanız bizlere önemli katkılar sağlayacaktır. Bununla birlikte, bölüm web sayfamızdan bölümümüzü takip edip görüş ve önerilerinizi bizlere yazmanız bizleri ayrıca mutlu edecektir.

 

Mezun Anket Formu için tıklayınız

Doldurulan anketler;

Dr. Öğr. Üyesi Ali ELMAS: elmas@ktu.edu.tr

Arş. Gör. Kaan HAKAN ÇOBAN: h.coban@ktu.edu.tr
Arş. Gör. Tuğba TÜRKER : tturker@ktu.edu.tr

adreslerinden herhangi birine e-posta olarak yollanmalıdır.