etkinlikler

12

Aralık

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

15 Mayıs 2013 tarihinde yürürlüğe giren Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik'e göre az tehlikeli (Farabi Hastanesi ve Diş Hekimliği hariç) sınıfta yer alan kurum çalışanlarının 3 yılda bir 8 saatlik Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi almaları zorunludur.

Yüz Yüze Eğitim

Kurumumuzda 07.11.2022 tarihinden sonra göreve başlayan ve bu tarihte verilmiş olan Temel İSG Eğitimine katılmayan veya katılıp sınavı geçemeyen personellerimizin 12 Aralık 2023 (sınav haftasına denk gelmesinden dolayı güncellenmiştir) tarihinde 09:00-17:00 saatlerinde AKM Mustafa Reşit Tarakçıoğlu Salonu'nda düzenlenecek yüz yüze eğitime (seviye belirleme sınavı, toplam 20 başlıktan oluşan genel konular, sağlık konuları ve teknik konular ile değerlendirme sınavı) katılmaları gerekmektedir.

Çevrim İçi Eğitim

Üniversitemizde Temel İSG Eğitimini daha önce almış ve üzerinden en az 3 yıl geçmiş personelimizin, BYS üzerinden Temel İSG Eğitimi'nin çevrim içi eğitim ve sınavına katılmaları gerekmektedir. Eğitim vedeoları BYS üzerinden 7/24 izlenebilmektedir. Sınav tarihi ise 12 Aralık 2023 tarihinde 09:00-17:00 saatleri arasında aktif olacaktır.

İSG Temel Eğitimine, KTÜ WEB Ana Sayfasında  Hızlı Erişim Menüsünden,  https://bys.ktu.edu.tr adresinden veya Bilgi Yönetim Sistemi (BYS) içerisinde yer alan İSG Temel Eğitimi modülünden ulaşılabilir. İlgili modüle girildiğinde ‘Uzaktan Eğitim Sistemi’ giriş sayfası gelecektir.

Eğitim sonunda başarılı olan personellerimiz sistem üzerinden İSG Temel Eğitimi katılım belgesini alabilirler.

Eğitim Kılavuzu için tıklayın

EĞİTMENLER

Dr. Öğr. Üyesi Oğuzer USTA (İşyeri Hekimi)

Öğr. Gör. Dr. Tarık ASLAN  (İSGB Koordinatörü)

Öğr. Gör. Ufuk DOĞRU  (İSGB Koordinatör Yardımcısı)

Öğr. Gör. Hüseyin GÜZELCİK

Seçil ŞENER

Ömer YETİM

AKM Hasan SAKA Salonu
09:00