duyurular

26

Kasım

Staj Mülakatları Hakkında (Tekrar Güncellendi)

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü

Staj mülakatları aşağıda yer alan dosyada belirtildiği tarih ve saatte ilgili araştırma görevlisinin odasında yapılacaktır. Mülakat tarihinde veya yerinde herhangi bir problem olması durumunda mutlaka sorumlu araştırma görevlisi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Bunun haricinde ek bir mülakat hakkı verilmeyecektir. Mülakatlar staj defterinde yer alan metinler üzerinden yapılacak olup, staj defterlerine çalışılması gerekmektedir. Ayrıca  mülakattan sonra yapılması gereken işlemler mülakat bitiminde ilgili araştırma görevlisi tarafından bilgilendirme yapılacak olup, aşağıda da yer almaktadır.

 

1) Mülakat bitiminde ilgili araştırma görevlisinden staj belgelerinizi alınız.

2) Aldığınız staj belgelerini taratarak tek PDF dosya haline getiriniz. BYS sisteminde yer alan staj başvurusundan staj sonlandırma işlemini yapmak için pdf şeklinde dosyalarınızı yükleyiniz.

3) Staj başvurusu yaparken yazdığınız iletişim e postası (stajyer yetkilisine ) 1 adet e posta gitmiş bulunmaktadır. Yetkili kişi stajınızı sonlandırmak için e postada yer alan kullanıcı ad ve şifreyi girerek sisteme giriş yapması gerekmektedir. Sisteme staj notlarınızı girerek stajınızı sonlandırması gerekmektedir. Yapılan bu işlemlerden sonra staj notunuz komisyon üyeleri tarafından notlandırma işlemi yapılacak ve stajınız tamamlanacaktır. BYS sistemi üzerinden staj puanınızı görebileceksiniz. 

NOT: Yetkili kişinin e posta adresinde bir sorun olması, yetkili kişinin değişmesi vs. gibi durumlarda yeni bir yetkili kişi belirlemek için bys sistemi üzerinden kurum e posta değişikliği talebi oluşturmanız gerekmektedir. İşlemlerinizin hızlı ilerlemesi için bu işlemi sadece sorunu olan kişilerin kullanması uygun olacaktır. Yukarıdaki maddelerde yer alan işlemlerin mülakat tarihinden 1 ay sonrasına kadar gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.