Ders Programları

Ders Programı için tıklayınız.

AÇIKLAMALAR

Merhaba arkadaşlar,

Biliyorsunuz zorlu bir süreçten geçiyoruz. Hayatımız, yaşam tarzımız, eğitim sistemimiz, selamlaşmamız hatta soluk alışımız bile değişti. Bu değişim sadece bizde değil tüm dünyada yaşanıyor.

Üniversitemiz yıllardır uzaktan eğitim vermekte olduğu için eğitimdeki bu değişime bir ölçüde hazırdık. Ancak daha önce verilen uzaktan eğitimlerde hem ders hem de öğrenci sayısı azdı. Şimdi ise ders sayısı da öğrenci sayısı da çok çok fazla. Bu nedenle sunucuların kilitlenmemesi için aynı anda verilebilecek ders sayısı da öğrenci sayısı da sınırlı. Örneğin bölümümüze 3 adet sanal sınıf ayrıldı. Yani aynı anda sadece 3 farklı ders yapılabilecek ve her sınıftaki canlı derse en fazla 100 öğrenci katılabilecek. Ayrıca bazı servis derslerimiz de diğer bölümlerin aynı dersleri ile birleştirildi. Dolayısıyla ders sorumlusu bu bölümlerden sadece bir tanesinin sanal sınıfına girip ders anlatabileceğinden dersi de o bölümün öğrencileri canlı izleyebilecek, diğer bölüm öğrencileri de sonradan kayıttan asenkron olarak izleyebileceklerdir. Benzer durum bizim birleştirdiğimiz farklı program dersleri için de sözkonusudur. Örneğn Türkçe oldukları için %30 Matematik II ile %100 Türkçe Matematik II dersleri aynı günde aynı saatte aynı sınıfta görünüyor. Ancak bu sınıf sadece bu derslerden biri için açılacak ve diğer dersin öğrencisi katılıp izleyemeyecek bu durumda katılamayan öğrenciler sonradan kayıttan izleyeceklerdir. Eğer uzaktan eğitim sistemine uzaktan katıldığınızda sanal sınıfta ders veren bir öğretim elemanı yoksa o anda başka bir bölümün sanal sınıfına girmiş demektir. Bu durumda sizin o dersi sonradan kayıttan izlemeniz gerekecektir.

Derse canlı katılamayan veya katılmayan öğrenciler daha sonra bu dersleri kayıttan izleyebilecekler.

YARDIM/DESTEK

Bu zorlu bir süreçtir ve sorunlar yaşanacaktır. Lütfen sabırlı olalım, anlayışlı olalım, hoşgörülü olalım. Telaşa gerek yoktur. Oluşabilecek sorunlar bir şekilde çözülecektir.

Bölüm Başkan yardımcımız Doç. Dr. Önder AYDEMİR başkanlığında bir “Bölüm Koordinatörlüğü” oluşturduk. Aşağıda bu ekibimizin isimleri, sorumluluk alanları ve iletişim için e-posta adresleri verilmiştir. Sorun yaşadığınızda bu arkadaşlarımızla iletişim kurunuz.

  • 1. Sınıf  Dersleri: Arş. Gör. Eray Yildiz 
  • 2. Sınıf Dersleri: Arş. Gör.  Yesim Baysal 
  • 3. Sınıf Dersleri: Arş. Gör. Yesim Er 
  • 4. Sınıf Dersleri: Arş. Gör. Furkan Muhammed Kırıkcı 
  • Lisansüstü Dersler: Arş. Gör. Ahmet Yahya Boğa 

Görevli arkadaşlarımız sorunları UZEM ve Bölüm Başkanlığı ile iletişime geçerek çözmeye çalışacaklardır. Tüm görüşmeler uzaktan yapıldığı için sonuç alma süreci yavaş olabilir. Lütfen sabırlı olalım.

DERS PROGRAMI

Ders programına aşağıdaki adres üzerinden erişebilirsiniz. Program %30 İngilizce, II. Öğretim, %100 Türkçe, %100 İngilizce ve Lisansüstü Öğretim programlarımızı kapsamaktadır. Sürekli eğitim sürecinde A-B ders grupları birleştirilmiştir. %30 İngilizcedeki Türkçe dersler ile aynı isimli II. Öğretim dersleri birleştirilmiştir. %30 İngilizcedeki bazı İngilizce dersleri ile aynı isimli %100 İngilizce dersleri birleştirilmiştir.

Ders Programı için tıklayınız.

Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail H. ALTAŞ'ın video konuşması (Açılmazsa sağ tuşa basıp, "Pencere içinde pencere" seçeneğini tklayınız.)


--------------------------------------------------------------------------------------------

 


YÜZ YÜZE ÖĞRETM (2019-2020 bahar dönemi iptal edilmiştir)

2019-2020 Bahar Dönemi Ders Programları

 

 

2019-2020 Kapatılan dersler

2019-2020 Bahar Dönemi Açılan Dersler

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019-2020 Güz Dönemi Ders Programları

  •        %30 İngilizce Lisans Ders Programına ulaşmak için lütfen tıklayınız.
  •        II. Öğretim Lisans Ders Programına ulaşmak için lütfen tıklayınız.
  •        %100 Türkçe Lisans Ders Programına ulaşmak için lütfen tıklayınız.
  •        %100 İngilizce Lisans Ders Programına ulaşmak için lütfen tıklayınız.
  •        Lisansüstü (Yüksek Lisans ve Doktora) Ders Programına ulaşmak için lütfen tıklayınız.