Ders - Engineering Softwares / Mühendislik Yazılımları

Engineering Softwares / Mühendislik Yazılımları

%100 İngilizce ve %100 Türkçe Programlarımızda 2020-2021 öğretim yılı güz döneminden itibaren okutulmaya başlanan seçmeli bir derstir. Dersin amacı öğrencilerimize eğitimleri sırasında olduğu kadar mezun olduktan sonra da kullanabilecekleri tasarım ve analiz yazılımlarını tanıtmaktır. Öğrencilerimiz  bu ders kapsamında edinecekleri bilgi ve beceri daha sonraki dönemlerde alacakları derslerin ödev ve projelerinde kullanarak kendilerini daha da geliştirebileceklerdir. Özellikle yapacakları projelerde bilgisayar destekli tasarım ve analizler yapabileceklerdir.

It is an elective course that is taught in our 100% English and 100% Turkish Programs as of the fall semester of the 2020-2021 academic year. The aim of the course is to introduce our students to design and analysis software that they can use after graduation as well as during their education. Our students will be able to develop themselves further by using the knowledge and skills they will acquire within the scope of this course in their homework and projects in the following semesters. They will be able to make computer-aided design and analysis especially in their projects.

DERS SUNUM NOTLARI / COURSE PRESENTATIONS

Ethics (ENG)          Etik (TRK)

  1. 00 - Ders Bilgileri (Course Info)
  2. 01 - Matlab Basics, Code Scripts, Functions and graphical plots
  3. 02 - Matlab Simulink Basics, Working with the blocks
  4. 03 - Matlab/Simulink Simscape and SimPowewe Toolboxes
  5. 04 - Multisim
  6. 05 - DigSilent Power Factory
  7. 06- AutoCAD
  8. 07 - Autodesk Fusion 360 (üç boyutlu tasarım, render, üç boyutlu tasarımdan iki boyutlu teknik çizim üretimi,  üç boyutlu yazıcı ve CNC için üretim dosyası oluşturma ve diğer temel düzey konular)
  9. 08 - Other Matlab/Simulink Toolboxes
  10. 09 - Other softwares for Design and Analysis of Electrical and Electronic Systems

DERS VİDEOLARI / LECTURE VIDEOS

Not: İngilizce yapılan derslerin kayıtlarında noksanlıklar olduğundan Türkçe yapılan derslerin kayıtları buraya yüklenmiştir.

  

File uploading interface - Dosya yükleme arayüzü