Ders Bilgileri

BAŞLIKLAR

 

 

  

Ders Bilgi Paketleri (Güncel)

KTÜ genel ders bilgi paketinde bölümümüze ait aşağıdaki ders bilgi paketleri vardır.

 

Ancak bu ders bilgi paketlerinde noksanlıklar ve hatalar bulunmaktadır. Bu hataların düzeltilmesi için girişimler yapıldı. Fakat Bilgi İşlem Dairesi ekipleri bu ders bilgi paketi üzerinde farklı çalışmalar yürttüklerinden bu düzeltme işlemleri biraz zaman alacaktır. Bu nedenle %30 İngilizce Programına ait güncel ders bilgi paketi bölümümüz web sayfası altında oluşturularak bağlantısı yukarıda verilmiştir.

  %100 Türkçe ve %100 İngilizce programlara ait ders bilgi paketleri ise sadece 1. ve 2. sınıf derslerini kapsamaktadır. Belli olmalarına rağmen 3. ve 4. sınıf dersleri orada verilmemiştir. Bunun gibi noksanlıkların yanı sıra bazı derslerin değişen bilgilerinde de güncellemeler gerekmektedir. Bu güncellemeler %30 İngilizce program için yapılarak bağlantı adresi yukarıda verilmiştir. Diğer noksanlıkların tamamlanması devam etmektedir.

Düzeltmeler devam ederken öğrencilerimizin müfredatları görebilmeleri için aşağıda ayrıca müfredat bağlantı adresleri verilmiştir.

 

 

  

Bölüm Ders Müfredatları

  • Bölüm ders müfredatları bütün programlarımız için aşağıda verilmiştir.
  • Bu programlarımızdan İkinci Öğretim Programı kapatılmıştır. 2018-2019 Öğretim yılı itibariyle yeni öğrenci alınmamaktadır. İkinci Öğretim ders müfredatı %30 İngilizce program ile aynıdır. Tek fark bu programdaki bütün derslerin öğretim dilinin Türkçe olmasıdır. 
  • %30 İngilizce Programımız da kapatılmıştır. 2019-2020 öğretim yılı itibari ile yeni öğrenci alınmamaktadır.
  • Öğrencilerimiz bulundukları programa ait ders müfredatlarını kullanarak alacakları dönemlik zorunlu ve seçmeli derslerini planlayabilirler.
  •  

 

 

  

Bölüm Ders Katologları

 

  

 

 

Ön Koşullu Dersler

Ön koşullu dersler Ders Bilgi Paketinde bellidir. Ders Müfredat Listesinde de bir dersin ön koşulu varsa bu ön koşul dersinin kodu ilgili stuna yazılıdır. %30 İngilizce ve 2. Öğretim Programlarımızda uygulanan ön koşul derslerine aşağıdaki bağlantı ile ulaşılabilir.

%30 İngilizce Programı Ön Koşul Dersleri için tıklayınız.

-----------------------------------------------