etkinlikler

20

Şubat

Sıfır Atık Çalıştayı

Ortahisar Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ)  Çevre Sorunları uygulama ve Araştırma Merkezi Zorlu Grand Otel’de ortaklaşa “Sıfır Atık Çalıştayı” düzenledi.
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Birlik Başkanımız ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, Doğu Karadeniz Beldiyeler Birliği  Sekreterimiz Mehmet Şentürk, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Çalıştay, çevre sorunları ile ilgili tüm yerel aktörleri bir araya getirdi. KTÜ'den Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu üyeleri;Prof. Dr. Dilek Beyazlı, Doç. Dr. Muteber Erbay, Doç. Dr. Arzu Fırat Ersoy, Doç. Dr. Hakan Ersoy, Doç. Dr. Sanem Özen Turan ile Dr. Öğr. Üyesi Şeyda BÜLBÜL çalıştay masalarında kolaylaştırıcı olarak görev aldı. 

Moderatörlüğünü Prof. Dr. Dilek BEYAZLI'nın yaptığı Çalıştay, “Geleceğe Değer Kat” sloganıyla beş ayrı temada düzenledi. Çalıştayda 1. masada atık azaltma, atıkları yeniden kullanma/geri dönüşüm-2. masada atıkları yeniden kullanma/geri dönüşüm- 3. masada atık bertaraf( enerji/yakma/depolama)- 4. masada atık toplama/yönetim- 5. masada atıkların sosyal,ekonomik, ekolojik etkileri ele alındı.

Çevre UYG-AR