etkinlikler

10

Şubat

11

Şubat

Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı (DOKKAF) 2020

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin koordinatörlüğünde 10-11 Mart 2020 tarihlerinde 2.’si düzenlenecek olan DOĞU KARADENİZ KARİYER FUARI (DOKKAF) Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu’nda düzenlenecektir.

 

Fuarda 200’den fazla firma ve kurumun insan kaynakları, siz değerli öğrencileri staj ve kariyer fırsatları için bekliyor olacak. Normal şartlarda aynı sayıda firma ile görüşme yapabilmek, staj ve kariyer fırsatlarını yakalamak için günlerce dolaşmak ve firmaları ziyaret etmek gerekir. Bu ve bunun gibi kariyer fuarlarında az zamanda bir çok firma ile görüşebileceksiniz.

 

Fuar 3. ve 4. sınıf öğrencilerini doğrudan ilgilendiriyor. Ancak bu kariyer fuarı, “nasıl daha doğru kariyer planları yapabilirim?”, “acaba okurken nelere dikkat etmeliyim”, “kendimi hangi alanda yetiştirmeliyim?” gibi soruları olan 1. ve 2. sınıf öğrencilerini de dolaylı olarak ilgilendiriyor. Bu nedenle tüm öğrencilerin katılması son derece faydalıdır. Bu yıl yaklaşık 20.000 öğrencinin katılmasını bekliyoruz. (Geçtiğimiz yıl 150 firma ve 12.000 öğrenci katılmıştı).

 

Fuara öğrenci olarak katılım için Yetenek Kapısı’na (https://www.yetenekkapisi.org) kayıt olmalısınız. Kayıt süreci 3 dakikadan az sürmektedir. Kayıt aşamalarını anlatan bir video da http://www.dokkaf.com/register.php adresinde mevcut.

 

Yetenek Kapısı’na kayıt olduktan sonra Fuarlar linkinden “DOKKAF 2020” fuarına başvurmayı ve fuar girişinde kullanmak üzere size özel üretilen karekod bilgisini almayı unutmayın. Ayrıca fuarda ilginizi çeken firma etkinliklerine katılabilirsiniz. 

 

Yetenek Kapısı, fuardan sonra da staj ve kariyer için CV bırakabileceğiniz, firma ve kurumların kariyer amaçlı yapılan etkinliklerine katılabileceğiniz bir platform. Bu nedenle fuar dışında da bu ortamı kullanabileceğinizi unutmayın.

 

Fuar hakkında merak edilen tüm sorulara ve katılımcı firmalara sektör bazında http://www.dokkaf.com adresinden erişebilirsiniz.

 

Fuarda görüşmek üzere...

ZY