Lisans / Dersler

 

Lisans ders içerikleri 2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren Üniversite Ders Kataloğu üzerinden takip edilecektir.

 

Derslerin Web Sayfaları

1. Sınıf Güz Yarıyılı

1. Sınıf Bahar Yarıyılı

Programlamaya Giriş

2. Sınıf Güz Yarıyılı

2. Sınıf Bahar Yarıyılı

3. Sınıf Güz Yarıyılı

3. Sınıf Bahar Yarıyılı

4. Sınıf Güz Yarıyılı

4. Sınıf Bahar Yarıyılı

Yönergeler


 

%30 İngilizce Ders Uygulaması

2009-2010 öğretim yılı güz yarıyılından itibaren bölümümüz I. Öğretim programında %30 İngilizce ders uygulaması başlamış bulunmaktadır. 2009-2010 öğretim yılı güz döneminde ilk defa derse yazılan öğrencilerimize uygulunmaya başlanacak bu program ile bir öğrencinin bölümümüzden mezun olabilmesi için toplam ders kredisinin en az %30 luk bölümünü İngilizce olarak okutulan derslerden alması gerekmektedir.

 

İngilizce okutulan derslerin kodları okutulan dersler listesinde COM ile başlamakta ve ders isimleri ingilizce olarak yazılmaktadır.

 


Ders Yazılımları ve Öğrenci Danışmanları

 

2009-2010 eğitim öğretim yılı güz yarıyılından itibaren lisans öğrencilerimiz ders yazılımlarını internet üzerinden yaptıktan sonra ders ekleme çıkarma haftasında yazıldıkları dersleri danışmanlarına yüz yüze görüşerek mutlaka onaylattırmalıdırlar


 Öğrenci İşleri Yönetmelikleri


Ön Koşullu Dersler

Bölümümüzde okutulan derslerin bazıları ön koşullu olarak verilmektedir. Bu dersleri alabilmek için ön koşul derslerinden  en az DC harfnotu almaları gerekmektedir. Ön koşul ders listeleri okutulan ders listelerindeki (program) ön koşul sütununda belirtilmektedir.

Ön koşullu derslerin grafiksel gösterimini buradan inceleyebilirsiniz.


Uyum Programı

Bölümümüzde okutulan bazı dersler, programın güncellenmesi nedeniyle kaldırılmakta bazı dersler ise değiştirilmektedir. Kaldırılan veya değiştirilen derslerden kalan öğrencilerin kaldıkları bu dersler yerine takip etmeleri gereken dersler uyum programında belirlenmiştir. Uyum programına bölüm sekreterliğinden veye bölüm sayfasındaki okutulan dersler listesinden erişebilirsiniz.


Dikey Geçiş Programı

Dikey Geçiş öğrencilerinin bölümümüzde alması gereken dersler için tıklayınız...