Araştırma Merkezleri

ARAŞTIRMA MERKEZLERİ


Bölümde yürütülen Bilimsel Arastirma Projeleri için laboratuarlar kurulmustur. Bu laboratuarlarda projeyi yürüten akademik personelin ihtiyaç duydugu bilgisayarlar ve elektronik cihazlar bulunmaktadir.

Bilgisayarla Görü & Örüntü Tanıma Laboratuari

 

Doç. Dr. Murat Ekinci yöneticiliğinde Ar-Ge faaliyetlerine başlanılan laboratuvarda çeşitli kurum ve kuruluşların desteği altında yapılan Ar-Ge çalışmalarında görüntü işleme, bilgisayarla görü, örüntü tanıma, öğrenme ve yorumlama, v.b. konularda algoritmalar ve yazılımlar geliştirilmektedir. Detaylar için tıklayınız...

 

Paralel Bilgisayar Laboratuari

Doç.Dr. Cemal KÖSE tarafindan kurulan "Paralel Bilgisayar Laboratuari" adli laboratuarda Genis Ölçekli Paralel Hesaplamalar Için Genel Amaçli Uygulama, Gelistirme ve Arastirma Çalismasi adli projede yapilan çalismalar yürütülmektedir. Paralel Bilgisayar Laboratuarinda 12 adet Pentium-IV 3.2 GHz islemcili 512 MB RAM e sahip bilgisayar bulunmaktadir. Ayrica paralel uygulamalar gerçeklenecek bilgisayar aglarin kurulabilmesi için Switchler ve Routerlar vardir.

Üç Boyutlu Cisim Bilgilerinin Eldesi ve Modellerinin Üretilmesi

Üç Boyutlu Cisim Bilgilerinin Eldesi ve Modellerinin Üretilmesi adli projede kullanilmak üzere sekilde görülen VI910 adli 3D Laser Scanner satin alinmistir.