Hazırlık Programı Hakkında

Hazırlık Programı

 

 

Hazırlık kayıp değil bir kazançtır! Bütün öğrencilerimizin Hazırlık Muafiyet Sınavında başarılı olmasını ümit ederiz, ancak bu geçekleşmediği takdirde emin olun ki bu bir yıllık program sayesinde lisans dönemini etkin bir şekilde tamamlayabilmek için tüm dil becerilerine hâkim yetkin bir öğrenci haline geleceksiniz. Hazırlık programı süresince sizlere İngilizceyi tüm dünyada etkin bir şekilde kullanabilmek için, iletişim becerileri öğretilecektir. Ayrıca, kendinizi sözlü ve yazılı bir şekilde daha iyi ifade edebilmek için çeşitli projeler yürütecek ve sunumlar gerçekleştireceksiniz.

Bu programın amacı; bireyde bilgi edinme isteği uyandırmak, yeni öğrencileri başarının akademik temellerini uluşturmak için yeterli dil becerileri ile donatmak veya var olan becerilerini pekiştirmek ve lisans derslerini daha rahat bir geçiş yapmalarını yardımcı olmaktır. Program ayrıca öğrencilere üniversite hayatının nasıl olduğu konusunda fikir edinebilmeleri için çeşitli deneyimleri yaşama cesareti vermeyi ve üniversite hayatına uyumunu kolaylaştırmak için duygusal ve sosyal becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Hazırlık programı, öğrencilerin anlama ve üretim becerilerini geliştirmek için yazma, dilbilgisi, dinleme, konuşma, sesletim gibi beceri-odaklı çeşitli dersler sunmaktadır.

İletişim bilgisi:

Program Koordinatörleri

Prof. Dr. Mustafa Naci KAYAOĞLU

naci@ktu.edu.tr

Öğr. Gör. Saye ZİBANDE

sayez@ktu.edu.tr

Öğr. Gör. Dr. Şakire ERBAY ÇETİNKAYA

sakireerbay@ktu.edu.tr