KTÜ-TTM’den Yeni Bir Üniversite-Sanayi İşbirliği Başarısı Daha

Karadeniz Teknik Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden Yeni Bir Üniversite-Sanayi İşbirliği Başarısı Daha

Trabzon Arsin OSB’de faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük İş Sağlığı ve Güvenliği Ayakkabı Üreticisi olan MEKAP ile birlikte 2017 yılında temelleri atılan işbirliğimiz, 2018 yılında TÜBİTAK’a sunulan projenin kabul edilmesi ile birlikte zirveye ulaştı.

“Giyilebilir Teknolojiler Yardımıyla Çalışanların Performanslarının Belirlenmesi ve İş Güvenliğinin Sağlanması” isimli TÜBİTAK 1505 Üniversite-Sanayi İşbirliği Programı’na sunulan proje, 400.000 TL destek almaya hak kazandı. Üniversitemiz İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Uğur ŞEVİK’in yürütücü, Dr. Öğr. Üyesi Tolga BERBER’in araştırmacı ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Arş. Gör. Hakan ERDÖL’ün bursiyer olarak katkı verdikleri proje ülkemizde ilk defa uygulanacak bir teknolojiye öncülük edecektir.

KTÜ-TTM olarak akademisyenlerimizi tebrik eder, üniversitemiz akademisyenleri ve bölgemiz sanayicileriyle nice üniversite-sanayi işbirliği projelerinde buluşmayı temenni ediyoruz.