İmkanlarımız

FİZİKİ İMKANLARIMIZ

Yüksekokulumuzda, 8 adet sınıf ve 1 adet bilgisayar ve 1 adet uygulama laboratuvarı bulunmaktadır. Sınıflarımız teknolojik donanıma sahiptir.

Ayrıca, yüksekokulumuzda 1 adet 100 kişilik konferans salonu, 1 adet 80 kişilik okuma salonu da mevcuttur.

SOSYAL İMKANLARIMIZ

* BARINMA:  Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimiz barınma konusunda : Kız öğrenciler için Kredi Yurtlar Kurumuna ait 50 kişilik bir yurt oluşturulmuş olup, erkek öğrenciler için de . İlçemizden 15 km uzaklıkta Vakfıkebir ilçemizde Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılan 500 öğrenci kapasiteli devlet yurdunda kontenjan ayrılmıştır.  Ayrıca İlçemizdeki kaloriferli evler uygun fiyatlara kiralanabilmektedir. Kız Yurt Resimleri İçin tıklayınız... 1  2   3   4   5   6

* BESLENME: Yüksekokulumuz bünyesinde öğrencilerimiz için kantinimiz mevcuttur. Kantinimiz düzenli olarak denetleme komisyonu tarafından denetlenmekte olup öğretim saatleri boyunca açık kalmaktadır. Öğrencilerimiz kampüste geçirdikleri zamanlar dışında beslenme ihtiyaçlarını şehir merkezinde bulunan restoran ve kafelerde de giderebilmektedirler. Restoranlarda, zengin bir mutfağa sahip olan yöresel Karadeniz yemeklerini bulmak mümkündür.

* SAĞLIK: Karadeniz Teknik Üniversitesi, ailesinden sosyal güvencesi olmayan öğrencilerin tüm tedavi giderlerini karşılamaktadır. Eğer öğrencilerin ailesi herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı ise, öğrencinin tedavisi o kurum tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerimize ilçe merkezinde bulunan Tonya Sağlık Ocağı ve Tonya Devlet Hastanesi, Vakfikebir ilçesinde bulunan Vakfıkebir Devlet Hastanesi tedavi hizmeti vermektedir. Ayrıca öğrencilerimizin tedavileri Üniversitemize bağlı Mediko-Sosyal biriminde, Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde ve Diş Hekimliği Fakültesinde yapılmaktadır.

* SOSYAL FAALİYETLER: Yüksekokulumuzda bulunan  Konferans Salonu toplam 100 kişilik kapasitesiyle hizmet vermektedir. Ayrıca Milli Eğitime bağlı konferans salonları, Halk Eğitim Merkezleri aktif olarak kullanılabilmektedir. Okulumuz, belediyemiz ve şahısların düzenlemiş oldukları gezi programları yapılagelmektedir.

* SPORTİF FAALİYETLER: İlçemizde; 1 adet futbol sahası, 1 adet voleybol ve basketbol sahası,  2 adet tenis masası bulunmaktadır. tesislerinde Güz ve Bahar  Yüksekokulumuz, her yıl KTÜ tarafından düzenlenen spor şenliklerine voleybol, basketbol, futbol, hentbol ve masa tenisi kız ve erkek takımlarımız ile müsabakalara katılmaktadır.

Tanıtım Kitapçığı için tıklayınız