Akreditasyon Çalışmaları

Tarih Bölümü'nün FEDEK (FEN, EDEBİYAT, FEN-EDEBİYAT, DİL VE TARİH-COĞRAFYA FAKÜLTELERİ ÖĞRETİM PROGRAMLARI DEĞERLENDİRME VE AKREDİTASYON DERNEĞİ) tarafından akredite edilmesi çalışmalarının koordine edilmesi için Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kenan İNAN'ın başkanlığında araştırma görevlileri ile ilk toplantı 8 Aralık 2016 Perşembe günü yapılmıştır.

 

 

2020 yılı Ocak ayında başlanılması planlanan akreditasyon programı uyarınca, Dr. Öğr. Üyesi İlhami Tekin CİNEMRE tarafından 12.11.2019 tarihinde DD-103 nolu salonda Tarih Bölümü öğretim elemanlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Toplantı uyarınca komisyonların düzenlenmesi, iç ve dış paydaşların oluşturulmasına yönelik fikirler tartışılmış olup Tarih I. Öğretim Programı için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır.

 

 

Akreditasyon programı uyarınca gerekli görülen komisyonların oluşturulmasına yönelik 30.12.2019 tarihinde DD-103 nolu salonda bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenlenmiştir. Bu bağlamda toplamda 10 komisyon oluşturulmuş ve her komisyonun iş yükü ve problem-çözüm önerileri tartışılmıştır. Toplantı sonucunda her komisyonun görev ve sorumlulukları ile görevli öğretim elemanları belirlenmiştir.